Nottingham Trent University
Δομική Μηχανική με υλικά MSc
Nottingham Trent University - Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Σχεδιασμένο για επαγγελματίες που φιλοδοξούν να καταλάβουν θέσεις τεχνικής ηγεσίας εντός της πρακτικής σχεδιασμού δομικών κατασκευών, το μάθημα αυτό επικεντρώνεται στην εφαρμογή των αρχών της μηχανικής, στην προηγμένη συμπεριφορά των υλικών και σε τεχνικά θέματα εντός της δομικής μηχανικής.

Θα αναπτύξετε μια προηγμένη προσέγγιση στις μεθόδους έρευνας, ώστε να μπορείτε να εφαρμόσετε τις γνώσεις σας και την κατανόηση των συνεχώς μεταβαλλόμενων ζητημάτων που σχετίζονται με τη δομική μηχανική και τα υλικά. Μέσα από τη διερεύνηση των περιβαλλοντικών, τεχνικών και αειφορικών πτυχών της πολιτικής μηχανικής και των κτιριακών κατασκευών, θα αποκτήσετε επίγνωση, κατανόηση και επάρκεια στο σχεδιασμό, τη διαχείριση και την κατασκευή των κατασκευών.

Για ποιον έχει σχεδιαστεί αυτό το μάθημα;

Το μάθημα αυτό είναι κατάλληλο για επαγγελματίες που εργάζονται σε βιομηχανίες που σχετίζονται με τις κατασκευές και φιλοδοξούν να καταλάβουν ανώτερες τεχνικές ή διοικητικές θέσεις. Επιπλέον, είναι κατάλληλο για προπτυχιακούς φοιτητές BSc (Hons) και BEng (Hons) σε συναφείς τομείς που επιθυμούν να προχωρήσουν σε ένα τεχνικό μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών. Οι δεξιότητες και οι γνώσεις που αποκτώνται σε αυτό το μάθημα ανοίγουν ευκαιρίες για εφαρμογή σε ανώτερες τεχνικές και μεσαίες/ανώτερες διοικητικές θέσεις.

Γιατί να σπουδάσω αυτό το πτυχίο;

• Επαγγελματική διαπίστευση | Το πτυχίο αυτό είναι διαπιστευμένο, με άδεια από το Συμβούλιο Μηχανικών, από το Κοινό Συμβούλιο Συντονιστών (JBM) και αναγνωρίζεται ότι πληροί τις απαιτήσεις για την περαιτέρω μάθηση του διπλωματούχου μηχανικού (CEng) για τους υποψηφίους που έχουν ήδη αποκτήσει μερικώς διαπιστευμένο πρώτο προπτυχιακό πτυχίο CEng. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ιστοσελίδα του JBM.

• Εξειδικευμένο ακαδημαϊκό προσωπικό | Επωφεληθείτε από την ομάδα του εξειδικευμένου ακαδημαϊκού προσωπικού μας, το οποίο έχει εδραιωμένους δεσμούς με τη βιομηχανία και σημαντική εμπειρία στην πράξη. Το μεγαλύτερο μέρος του προσωπικού που διδάσκει στο μάθημα είναι μέλη ενός ή περισσότερων επαγγελματικών οργανισμών που σχετίζονται με την πολιτική μηχανική και συμμετέχουν σε βιομηχανικές δραστηριότητες, συμβουλευτικές υπηρεσίες και έρευνα, διασφαλίζοντας ότι το περιεχόμενο των μαθημάτων μας συμβαδίζει με την τρέχουσα πρακτική της βιομηχανίας.

• Εξειδικευμένα εργαστήρια και εγκαταστάσεις | Επωφεληθείτε από τις εγκαταστάσεις βιομηχανικών προτύπων στην Πανεπιστημιούπολη της πόλης μας, συμπεριλαμβανομένων ειδικών εργαστηρίων σκυροδέματος, υλικών, υδραυλικής, γεωτεχνικής και δομικών δοκιμών.

• Επισκέπτες εμπειρογνώμονες του κλάδου | Ακούστε από επισκέπτες εμπειρογνώμονες του κλάδου και ακαδημαϊκούς, οι οποίοι θα διδάξουν μέρος των ενοτήτων, παρέχοντας μια πραγματική προοπτική για τα θέματα που θα μελετήσετε. Αυτή η συμβολή συμβάλλει στη σύνδεση τόσο της θεωρίας όσο και της πρακτικής της πολιτικής μηχανικής και της διοίκησης.

• Ευέλικτες επιλογές σπουδών | Οι διαδρομές σπουδών μας υποστηρίζουν τους σπουδαστές μερικής απασχόλησης, οι οποίοι επιθυμούν να συνδυάσουν την απασχόληση με περαιτέρω σπουδές. Υπάρχει σημαντική ακαδημαϊκή υποστήριξη και καθοδήγηση για να βοηθηθούν οι φοιτητές που επιστρέφουν στις σπουδές μετά από παρατεταμένες περιόδους απασχόλησης.

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςStructural Engineering with Materials, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Nottingham Trent σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Πολιτική Μηχανική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Το Nottingham Trent University, γνωστό και ως NTU, ιδρύθηκε το 1843 και διαθέτει τέσσερις ξεχωριστές πανεπιστημιουπόλεις σε όλο το Nottinghamshire, με την κύρια πανεπιστημιούπολη City Campus να βρίσκεται στην καρδιά του Nottingham. Το NTU είναι ιδιαίτερα διάσημο στη βρετανική ακαδημαϊκή κοινότητα για τις καλύτερες στατιστικές απασχόλησης μετά την αποφοίτηση από οποιοδήποτε άλλο πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο, με το ίδρυμα να βοηθά πάνω από το 94% των φοιτητών του να ξεκινήσουν στον τομέα που έχουν επιλέξει.

Λίστα με 368 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

• NUA campus life
  • What is it like to study at Norwich University of the Arts? - by US student Kyra Vergho