Nottingham Trent University
Διεθνείς Επιχειρήσεις (διπλή διάκριση) MSc
Nottingham Trent University - Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Το μοναδικό μας πτυχίο MSc International Business (Dual Award) σας δίνει μια εξαιρετική ευκαιρία να αποκτήσετε δύο μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών σε μόλις 15 μήνες, παρέχοντάς σας ένα σαφές ανταγωνιστικό πλεονέκτημα. Διαθέτοντας μια εξαιρετικά πολύτιμη διεθνή πρακτική άσκηση, καθώς και την ευκαιρία να σπουδάσετε στο Ηνωμένο Βασίλειο και στο εξωτερικό, και ένα σε βάθος ακαδημαϊκό έργο, αυτό είναι ένα πτυχίο που καθορίζει την καριέρα σας και θα αλλάξει τον τρόπο με τον οποίο βλέπετε τον κόσμο!

Το μάθημα αυτό έχει σχεδιαστεί για να αντιμετωπίσει την ανταγωνιστικότητα του παγκόσμιου περιβάλλοντος, συμπιέζοντας το χρόνο που απαιτείται για την ανάπτυξη μιας πραγματικά διεθνούς εμπειρίας. Θα ξεκινήσετε με την εξερεύνηση των βασικών τομέων των διεθνών επιχειρήσεων εδώ στο Nottingham Business School. Στη συνέχεια, θα βασιστείτε σε αυτό σπουδάζοντας σε ένα από τα αναγνωρισμένα συνεργαζόμενα ιδρύματα:

ISCTE Business School στη Λισαβόνα, Πορτογαλία,

KEDGE Business School στη Μασσαλία, Γαλλία,

ESC Clermont Graduate School of Management στο Clermont-Ferrand, Γαλλία,

το Πανεπιστήμιο της Μπρέσια στην Μπρέσια της Ιταλίας- και

Εθνικό Πανεπιστήμιο Sun Yat-sen στο Kaohsiung της Ταϊβάν.

Ακολουθεί μια πολύτιμη πρακτική άσκηση 12 εβδομάδων και μια έκθεση επιχειρηματικής έρευνας είτε στο Ηνωμένο Βασίλειο είτε στο εξωτερικό, δίνοντάς σας εμπειρία από πρώτο χέρι σε έναν ρόλο με διεθνή προσανατολισμό. Είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να βυθιστείτε σε έναν διαφορετικό πολιτισμό ή να συμμετάσχετε στις διεθνείς δραστηριότητες μιας βρετανικής επιχείρησης.

Το πτυχίο αυτό σας προσφέρει την ευκαιρία να επηρεάσετε σημαντικά την καριέρα σας σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα, διευρύνοντας τους ορίζοντές σας και προσφέροντάς σας την περιζήτητη διεθνή έκθεση.

Τι θα κερδίσετε από αυτό το πτυχίο;

• αποφοιτάτε με δύο πτυχία - ένα από το Nottingham Business School και ένα από ένα συνεργαζόμενο πανεπιστήμιο.
  • κατανοείτε κριτικά και αξιολογείτε την επιρροή που ασκεί η κουλτούρα στον τρόπο με τον οποίο λειτουργούν οι επιχειρήσεις διεθνώς.
  • πρακτική άσκηση 12 εβδομάδων στο Ηνωμένο Βασίλειο ή στο εξωτερικό - που σας βάζει ακόμη πιο μπροστά από τους συναδέλφους σας.
  • κατανόηση των εξωτερικών και εσωτερικών περιβαλλοντικών πτυχών της διεθνούς επιχειρηματικής συμπεριφοράς και στρατηγικής.
  • αξιολογείτε τις στρατηγικές προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι επιχειρήσεις στο παγκόσμιο επιχειρηματικό περιβάλλον.
  • να εφαρμόζετε γνώσεις, εργαλεία και τεχνικές για την επίλυση ζητημάτων σε νέες και ποικίλες καταστάσεις στο πλαίσιο του κλάδου των διεθνών επιχειρήσεων.

Η Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων του Νότιγχαμ έχει πιστοποίηση EQUIS και AACSB. Είμαστε μία από τις έξι μόνο σχολές διοίκησης επιχειρήσεων του Ηνωμένου Βασιλείου που αναγνωρίζονται ως PRME Champion και θεωρούνται ως παράδειγμα από τις Αρχές των Ηνωμένων Εθνών για την Υπεύθυνη Εκπαίδευση στη Διοίκηση (PRME). Το NBS είναι επίσης αναγνωρισμένο από τον Χάρτη Μικρών Επιχειρήσεων, καθώς διαδραματίζουμε αποτελεσματικό ρόλο στην υποστήριξη των μικρών επιχειρήσεων, των τοπικών οικονομιών και της επιχειρηματικότητας των φοιτητών.

• (minimum of 6.0 in Writing)
    • (minimum of 6.0 in Writing)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Business (Dual Award), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Θα χρειαστείτε προπτυχιακό πτυχίο ισοδύναμο με προπτυχιακό πτυχίο του Ηνωμένου Βασιλείου (2,1 ή ανώτερο).

Όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να επιδείξουν αφοσίωση στο αντικείμενο που επιθυμούν να σπουδάσουν και να αποδείξουν πώς το πρόγραμμα σπουδών που επιλέγουν θα τους ωφελήσει στη μελλοντική τους σταδιοδρομία.

Απαιτείται μία ακαδημαϊκή συστατική επιστολή

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Nottingham Trent σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Επιχειρήσεις

Επιχειρήσεις
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Το Nottingham Trent University, γνωστό και ως NTU, ιδρύθηκε το 1843 και διαθέτει τέσσερις ξεχωριστές πανεπιστημιουπόλεις σε όλο το Nottinghamshire, με την κύρια πανεπιστημιούπολη City Campus να βρίσκεται στην καρδιά του Nottingham. Το NTU είναι ιδιαίτερα διάσημο στη βρετανική ακαδημαϊκή κοινότητα για τις καλύτερες στατιστικές απασχόλησης μετά την αποφοίτηση από οποιοδήποτε άλλο πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο, με το ίδρυμα να βοηθά πάνω από το 94% των φοιτητών του να ξεκινήσουν στον τομέα που έχουν επιλέξει.

Λίστα με 368 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Nottingham Trent

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διεθνείς Επιχειρήσεις": 6880 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • NUA campus life