Newcastle University
Υδρογεωλογία και διαχείριση υδάτων MSc
Newcastle University - Πανεπιστήμιο του Newcastle

Το ΠΜΣ Υδρολογία και διαχείριση υδάτων σας παρέχει θεωρητικές και πρακτικές δεξιότητες και γνώσεις για μια καριέρα στον τομέα των υδάτων και της περιβαλλοντικής βιομηχανίας, με εξειδικευμένη εστίαση στο κλίμα και τον κίνδυνο πλημμύρας.

Με διδασκαλία από κορυφαίους στον τομέα τους, το ΠΜΣ Υδρολογία και Διαχείριση Υδάτων σας παρέχει την ευκαιρία να κατανοήσετε τα ζητήματα και τις προκλήσεις της διαχείρισης των υδάτων, αντιμετωπίζοντας τρέχοντα παγκόσμια ζητήματα σε ανεπτυγμένες και λιγότερο ανεπτυγμένες χώρες, όπως: κλιματική αλλαγή αστικοποίηση επισιτιστική και υδατική ασφάλεια

Θα αναπτύξετε τεχνικές δεξιότητες βασισμένες στην τελευταία λέξη της επιστήμης. Θα διευρύνετε επίσης την κατανόηση της πολιτικής και της πρακτικής που σχετίζονται με την ανάπτυξη επαγγελματικής σταδιοδρομίας στον τομέα των υδάτων.

Το ΠΜΣ μας έχει σχεδιαστεί τόσο για επαγγελματίες όσο και για πτυχιούχους σε θέματα όπως:

γεωγραφία περιβαλλοντικές επιστήμες επιστήμες της γης μαθηματικά Φυσική γεωλογία χημεία επιστήμες των υπολογιστών γεωματική

Η έντονη δέσμευσή μας στη βιομηχανία σημαίνει ότι τα προγράμματα σπουδών μας διαμορφώνονται από τις ανάγκες της βιομηχανίας και της κυβερνητικής πολιτικής. Συνήθως θα επωφεληθείτε από αυτή τη δέσμευση μέσω: Διαλέξεις προσκεκλημένων από τη βιομηχανία επιτόπιες επισκέψεις έργα

Οι απόφοιτοί μας έχουν μεγάλη ζήτηση, ιδίως σε συμβουλευτικές εταιρείες και ρυθμιστικούς φορείς στο Ηνωμένο Βασίλειο και παγκοσμίως. Θα αποφοιτήσετε με ενισχυμένες δεξιότητες και γνώσεις που σας προετοιμάζουν για ένα ευρύ φάσμα σταδιοδρομίας.

Διαπίστευση: Το μάθημα είναι διαπιστευμένο από το Joint Board of Moderators (JBM) (που αποτελείται από τις ICE, IStructE, CIHT και IHIE), ως ανταποκρινόμενο στις απαιτήσεις για περαιτέρω μάθηση για έναν διπλωματούχο μηχανικό (CEng) για τους φοιτητές με διαπιστευμένο πτυχίο BEng Honours CEng (Partial) ή διαπιστευμένο πτυχίο BEng/BSc Honours IEng (Full).

Το μάθημα είναι επίσης διαπιστευμένο από το Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM) και το Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS).

Εγκαταστάσεις: Η Πολυτεχνική Σχολή διαθέτει ένα εξαιρετικό φάσμα εργαστηρίων εξοπλισμένων με ένα ευρύ φάσμα αναλυτικών οργάνων που υποστηρίζουν τα ερευνητικά, διδακτικά και συμβατικά ερευνητικά μας προγράμματα. Τα εργαστήρια αυτά περιλαμβάνουν: Novak Hydraulics and Hydrology Laboratory Εθνική εγκατάσταση πράσινων υποδομών Αστικό Παρατηρητήριο Πολυάριθμες τοποθεσίες πεδίου με βάση τις λεκάνες απορροής τη δική μας πειραματική διάταξη περίπου 12 γεωτρήσεων βάθους έως 150 μέτρων στο Cockle Park Υπολογιστικές εγκαταστάσεις για υπολογισμούς υψηλής απόδοσης Εργαστήρια χημικής και βιολογικής έρευνας Ερευνητικά εργαστήρια γεωτεχνικής, εδαφών και δομών

• Foundation / Pathway Courses
    • Others
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHydrogeology and Water Management, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Newcastle στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Newcastle

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Newcastle

Το Πανεπιστήμιο του Newcastle ιδρύθηκε το 1834 και βρίσκεται στη μικρή πόλη Newcastle upon Tyne. Λιγότερο από μία ώρα με το λεωφορείο από την ακτή, αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης προσφέρει στους προπτυχιακούς φοιτητές σύγχρονα αμφιθέατρα, εργαστήρια τελευταίας τεχνολογίας και χώρους για συναναστροφή και δημιουργικότητα, όπως το Fine Arts Hub. Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές έχουν πρόσβαση στη δική τους βιβλιοθήκη, η οποία διαθέτει σύστημα δανεισμού φορητών υπολογιστών και βοήθεια από ενημερωμένους βιβλιοθηκονόμους, ώστε να διασφαλίζεται ότι οι φοιτητές έχουν κάθε μέσο για να επιτύχουν.

Λίστα με 366 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Newcastle - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Newcastle

20355
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Γεωλογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Day in the Life Of A Media Student - Newcastle University
  • Advice on Applying for a Postgraduate Course at Newcastle University
  • What's it like being an International student at Newcastle University?
  • Why Study English at Newcastle University?
  • My Postgraduate Story - Studying As A Postgraduate At Newcastle University

Main Site (Newcastle)

Γεωλογία με Γεωγραφία Msci (Hons) Πανεπιστήμιο East Anglia
(University of East Anglia)