Loughborough University of Technology
Αθλητισμός, άσκηση και επιστήμες υγείας PhD
Loughborough University of Technology - Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Η κορυφαία παγκοσμίως Σχολή μας στις Επιστήμες Αθλητισμού, Άσκησης και Υγείας φημίζεται για τη θεμελιώδη και εφαρμοσμένη έρευνα που υποστηρίζει την πρόοδο της γνώσης και ενημερώνει την πρακτική των οργανισμών παγκοσμίως.

Διαθέτουμε εκτεταμένους δεσμούς και ερευνητικές συμβάσεις με τη βιομηχανία και τους εκπαιδευτικούς εταίρους, καθώς και με οργανισμούς αθλητισμού και υγείας. Μαζί, η ερευνητική μας δραστηριότητα περιλαμβάνει ένα ευρύ φάσμα κοινωνικών και φυσικών επιστημών στα εξής θέματα:

• απόδοση στον αθλητισμό
  • τρόπος ζωής για υγεία και ευεξία
  • συμμετοχή στον αθλητισμό και την άσκηση.

Το προσωπικό μας είναι διεθνώς γνωστό για την ποιότητα της διδασκαλίας και της έρευνάς του. Το 100% του ερευνητικού μας αντίκτυπου αξιολογήθηκε ως "παγκοσμίως κορυφαίο" ή "διεθνώς άριστο" στο τελευταίο Πλαίσιο Ερευνητικής Αριστείας (REF 2014), ενώ κατατάσσεται στην πρώτη θέση παγκοσμίως για θέματα που σχετίζονται με τον αθλητισμό για πέντε συνεχόμενα έτη από την παγκόσμια κατάταξη QS World University Rankings by Subject (2017, 2018, 2019, 2020 και 2021). Η έρευνά μας και οι ακαδημαϊκοί μας προσελκύουν επίσης τακτικά την προσοχή των μέσων ενημέρωσης, τέτοια είναι η εξέχουσα θέση μας στους τομείς της υγείας, του αθλητισμού, της άσκησης και της βιοϊατρικής επιστήμης.

Διαθέτουμε εκτεταμένες εγκαταστάσεις τελευταίας τεχνολογίας για να σας δώσουμε τις προηγμένες δεξιότητες και τεχνικές που απαιτούνται για τη διεξαγωγή κορυφαίας έρευνας. Οι εγκαταστάσεις μας υποστηρίζουν ένα ευρύ φάσμα έρευνας στους ακόλουθους τομείς:

• φυσιολογία, διατροφή και βιοχημεία
  • ψυχολογία
  • ανθρώπινη βιολογία
  • αθλητική πολιτική και διαχείριση
  • σωματική δραστηριότητα και υγεία
  • εμβιομηχανική
  • φυσική αγωγή

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
    • MSc Media and Cultural Analysis, BSc Business and Management
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport, Exercise and Health Sciences, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Σχετικά με το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

Το Πανεπιστήμιο του Loughborough ιδρύθηκε το 1909 και βρίσκεται στην ομώνυμη πόλη, ανάμεσα στο Leicester και το Nottingham. Το πανεπιστήμιο λειτουργεί σε δύο διαφορετικές πανεπιστημιουπόλεις, η μία στο Loughborough και η άλλη στο Λονδίνο. Στην κύρια πανεπιστημιούπολη του Loughborough οι φοιτητές απολαμβάνουν πρόσβαση σε σύγχρονες εγκαταστάσεις, όπως το προηγμένο ερευνητικό εργαστήριο SSEHS, τη βιβλιοθήκη Pilkington, καθώς και πολυάριθμες επιλογές για σνακ και εστιατόρια σε όλη την πανεπιστημιούπολη.

Λίστα με 234 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Loughborough

• Loughborough has the Best Student Experience in the UK
  • Why study a postgraduate degree with Loughborough University?
  • Exchange students’ experiences of studying at Loughborough University School of Business & Economics
  • Ask our students - Postgraduate Virtual Open Day
  • One word to describe the Loughborough University experience
  • Vlog: Q&A with Loughborough University students