Leeds City College
Μάθηση και Διδασκαλία (Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση) BA (Hons)
Leeds City College - Leeds City College

Βοηθήστε να διαμορφώσετε τη μάθηση των μελλοντικών γενεών με το πτυχίο μας Learning and Teaching (Secondary Education) Top-up.

Με το μέγεθος του μαθητικού πληθυσμού να αναμένεται να αυξηθεί σχεδόν κατά 15% έως το 2027, προετοιμαστείτε για μια ικανοποιητική καριέρα διδάσκοντας μαθήματα STEM (Επιστήμη, Τεχνολογία, Μηχανική και Μαθηματικά) στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Επωφεληθείτε από τους άριστους δεσμούς με τα συνεργαζόμενα σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και τις ακαδημίες μας, περνώντας τουλάχιστον 120 ημέρες σε αυτά τα περιβάλλοντα με την υποστήριξη σχολικών μεντόρων, καθηγητών της τάξης και καθηγητών του πανεπιστημίου.

Είστε έτοιμοι να μεταφέρετε τις γνώσεις σας και να ενθουσιάσετε την επόμενη γενιά μαθητών με τα θέματα STEM; Αξιοποιήστε τις υπάρχουσες γνώσεις σας στο εξειδικευμένο αντικείμενό σας και αναπτύξτε την επαγγελματική εμπειρία και τις βασικές γνώσεις που αναμένονται από τους εκπαιδευτικούς της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Θα είστε ήδη κάτοχος βασικού πτυχίου ή HND σε ένα αντικείμενο STEM και μπορεί να εργάζεστε στη βιομηχανία σε έναν τομέα που δεν σχετίζεται με την εκπαίδευση, αλλά σκέφτεστε να αλλάξετε καριέρα. Θα σας ενδιαφέρει να ενημερωθείτε για πιθανές σταδιοδρομίες σε σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με το στοιχείο της επιλογής QTS. Θα αναπτύξετε την κατανόηση του τρόπου διδασκαλίας του ειδικού σας αντικειμένου και θα μελετήσετε ενότητες που καλύπτουν προσεγγίσεις στη διδασκαλία και τη μάθηση, τόσο σε θεωρητικό όσο και σε εφαρμοσμένο πλαίσιο, παιδαγωγική στην τάξη και γνώση του γνωστικού αντικειμένου του προγράμματος σπουδών. Θα επωφεληθείτε από τους άριστους δεσμούς μας με τα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και τις ακαδημίες μας.

Σε αντίθεση με την παραδοσιακή διαδρομή κατάρτισης εκπαιδευτικών, δεν χρειάζεται να έχετε πτυχίο Bachelor στο ειδικό αντικείμενό σας ή να ολοκληρώσετε ένα μεταπτυχιακό πιστοποιητικό στην εκπαίδευση (PGCE). Το University Centre Leeds παρέχει στους κατόχους βασικού πτυχίου και HND πρόσβαση στην εκπαίδευση εκπαιδευτικών στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση και στο BA (Hons) μέσω του βραβείου Top-Up με το στοιχείο opt in για την απόκτηση QTS. Η σύμπραξη Luminate για την ITT (Αρχική Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών) δημιουργήθηκε το 2020 και οι εκπαιδευόμενοι μας θα επωφεληθούν από τους άριστους δεσμούς με αυτή τη σύμπραξη.

Θα αποφοιτήσετε με τα ακόλουθα προσόντα:

BA (Hons) Μάθηση και Διδασκαλία (Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση)

Εάν επιλέξετε τη διαδρομή QTS, θα αποκτήσετε QTS ταυτόχρονα.

Προπτυχιακή υποτροφία Οι προπτυχιακοί φοιτητές του τελευταίου έτους μπορούν να είναι επιλέξιμοι για υποτροφία κατάρτισης ύψους 9.000 λιρών. Αυτό ισχύει για τους εκπαιδευόμενους που σπουδάζουν ένα πρόγραμμα σπουδών για την απόκτηση τίτλου σπουδών (Qualified Teacher Status - QTS) στα μαθηματικά ή τη φυσική της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςLearning and Teaching (Secondary Education) Top Up, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Μάθηση και Διδασκαλία (Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση) BA (Hons)

Σχετικά με το Leeds City College

Το Leeds City College είναι ο μεγαλύτερος πάροχος μαθημάτων περαιτέρω εκπαίδευσης στην αγγλική πόλη Leeds, όπου περίπου 25.000 σπουδαστές εργάζονται για την απόκτηση τίτλων A-level, BTEC και επαγγελματικών προσόντων. Το κολέγιο παρέχει τα προγράμματά του από τρεις πανεπιστημιουπόλεις: Printworks, Park Lane και Quarry Hill, με κάθε τοποθεσία να παρέχει εξειδικευμένες εγκαταστάσεις και ένα ζωντανό και διεθνώς ποικίλο μαθησιακό περιβάλλον.

Λίστα με 44 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Leeds City College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Leeds City College

• Leeds City College Student Life
  • Creative Media | Leeds City College