Kingston University
Kingston University - Πανεπιστήμιο Kingston

Λόγοι για να επιλέξετε το Πανεπιστήμιο Kingston

• Καταταχθήκαμε στη 2η θέση στο Ηνωμένο Βασίλειο για την Εκπαίδευση στον Οδηγό Πανεπιστημίων του Guardian το 2022.

• Θα έχετε εξατομικευμένη υποστήριξη, τόσο από το Πανεπιστήμιο όσο και από τα συνεργαζόμενα σχολεία.

• Θα περάσετε τα δύο τρίτα του μαθήματος σε σχολική πρακτική άσκηση. Υπάρχει ένα προαιρετικό ταξίδι στο Ντόρσετ (Παρασκευή έως Κυριακή).

Γιατί να επιλέξετε αυτό το μάθημα; Κάντε τη διαφορά στις ζωές των παιδιών, εκπαιδεύοντας για να γίνετε δάσκαλος μέσω μιας από τις διαδρομές μας PGCE Primary.

• Γενική Πρωτοβάθμια

• Δημοτικό (3-7 ετών)

• Γενικό Δημοτικό (με Μαθηματικά)

Αυτό το μάθημα θα σας δώσει τη δυνατότητα να γίνετε ένας αποτελεσματικός, περιεκτικός και τεκμηριωμένος δάσκαλος. Στο επίκεντρο του μαθήματός μας βρίσκεται η δέσμευση για εξατομίκευση της πορείας σας προς την Κατάσταση του Πιστοποιημένου Εκπαιδευτικού (QTS). Θα αναπτύξετε αυτοπεποίθηση και ικανότητες με την εξαιρετική υποστήριξή μας καθώς εκπαιδεύεστε για να γίνετε δάσκαλος.

Θα σας βοηθήσουμε να αναπτύξετε μια βαθιά κατανόηση του προγράμματος σπουδών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης και να αποκτήσετε μια σειρά μεθόδων διδασκαλίας, βασισμένες στις τελευταίες έρευνες στην εκπαίδευση. Θα βρείτε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον μάθησης στο Πανεπιστήμιο και στα σχολεία συνεργασίας μας. Θα επωφεληθείτε από δύο αντίθετες πρακτικές ασκήσεις στα σχολεία της αφοσιωμένης συνεργασίας μας, περνώντας τα δύο τρίτα του κύκλου σπουδών σας και στις δύο πρακτικές ασκήσεις.

Θα έχετε ένα ευρύ φάσμα μαθησιακών εμπειριών, συμπεριλαμβανομένου του πολύ δημοφιλούς ταξιδιού μας στο Ντόρσετ στην αρχή των μαθημάτων σας, όπου θα αρχίσετε να σκέφτεστε πώς να αξιοποιήσετε τον κόσμο πέρα από την πόρτα της τάξης σας.

Θα επωφεληθείτε επίσης από ένα πρόγραμμα σπουδών που θα σας βοηθήσει να γίνετε ένας στοχαστικός, ερευνητικός δάσκαλος που μπορεί να χρησιμοποιεί στοιχεία για να βελτιώσει τη μάθηση και την ευημερία των νέων. Τα μαθήματα του PGCE αποτελούν μέρος του Master of Research in Education, το οποίο μπορείτε να συνεχίσετε και μετά το PGCE.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPrimary Teaching leading to Qualified Teacher Status (QTS) PGCE, PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Διδασκαλία πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που οδηγεί σε καθεστώς αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού (QTS) PGCE PGCE

EU £15800
Διεθνή £15800

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Kingston στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 24 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Kingston

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Kingston

Το Πανεπιστήμιο Kingston ιδρύθηκε το 1899 και βρίσκεται στην αγροτική και προαστιακή πόλη Kingston upon Thames του Λονδίνου. Οι τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις του πανεπιστημίου βρίσκονται μέσα και γύρω από το κέντρο της πόλης, ενώ ένα δωρεάν λεωφορείο βοηθά τους φοιτητές να φτάσουν εκεί. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει αυτό που αποκαλείται διαμονή Flexi-stay, η οποία επιτρέπει στους φοιτητές να κλείνουν δωμάτια στις φοιτητικές εστίες τους για περιόδους κατά τις οποίες αναμένεται να μελετήσουν εξαιρετικά σκληρά.

Λίστα με 307 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Kingston - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Kingston

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Kingston University - meet our international students!
  • What is Kingston University really like? | Student Q&A
  • Kingston alumna Parinita talks about student life at Kingston University
  • International Student Vlogger: Experiences at Kingston University
  • International Student Vlogger: Why I chose Kingston University