Edge Hill University
Σπουδές συνεργαζόμενων ιατρών (μεταπτυχιακό) MSc (PG)
Edge Hill University - Πανεπιστήμιο Edge Hill

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26991 - £36256 £23194 - £39893 £26878 - £46535

Είστε έτοιμοι να γίνετε συνεργάτες ιατροί; Θέλετε να βοηθήσετε στη διάγνωση, τη διαχείριση και τη φροντίδα των ασθενών; Παρακολουθήστε κλινική εκπαίδευση ώστε να μπορείτε να εργαστείτε σε όλο το φάσμα των ιατρικών ειδικοτήτων. Σπουδάστε μαζί μας και ξεκινήστε. Επιθυμείτε να εργαστείτε στον τομέα της ιατρικής; Θέλετε να κάνετε τη διαφορά σε έναν αναδυόμενο ρόλο στην υγειονομική περίθαλψη; Είστε πρόθυμοι να μάθετε μέσω ενός συνδυασμού διδασκαλίας και πρακτικής άσκησης; Η εκπαίδευση για να γίνετε ιατρικός συνεργάτης στο Edge Hill University μπορεί να είναι για εσάς. Στο πρόγραμμα σπουδών μας για συνεργάτες γιατρών, θα ανακαλύψετε όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για την παροχή φροντίδας στους ασθενείς υπό την επίβλεψη ενός γιατρού. Μάθετε πώς να παίρνετε συνεντεύξεις και να εξετάζετε τους ασθενείς. Να διεξάγετε κλινικές εξετάσεις. Να παραγγέλνετε και να ερμηνεύετε διαγνωστικές εξετάσεις. Να λαμβάνετε αποφάσεις σχετικά με τη διαχείριση και τη θεραπεία των ασθενών. Τα τελευταία δέκα χρόνια παρατηρείται αυξανόμενη ζήτηση για νεοειδίκευτους ιατρικούς συνεργάτες στο πλαίσιο του ΕΣΥ - σε υπηρεσίες οξείας, πρωτοβάθμιας περίθαλψης και ψυχικής υγείας. Θα αποφοιτήσετε ως ένας ευέλικτος και προσαρμόσιμος επαγγελματίας, ο οποίος θα μπορεί να συμμετάσχει στις εθνικές εξετάσεις, που ορίζονται από το Faculty of Physician Associates (FPA). Πρέπει να επιτύχετε στις εξετάσεις αυτές πριν μπορέσετε να υποβάλετε αίτηση για προσωρινή επαγγελματική εγγραφή. Σημειώστε ότι η ρύθμιση των ιατρικών συνεργατών από το Γενικό Ιατρικό Συμβούλιο αναμένεται μέχρι το 2024. Ως εκ τούτου, ορισμένες απαιτήσεις βρίσκονται υπό αναθεώρηση.

Θα αξιολογηθείτε μέσω ενός συνδυασμού γραπτών εργασιών, αντικειμενικών δομημένων κλινικών εξετάσεων, ερωτήσεων σύντομης απάντησης, ερωτηματολογίων πολλαπλών επιλογών, μελετών περιπτώσεων, ηλεκτρονικών χαρτοφυλακίων, παρουσιάσεων σεμιναρίων, συγγραφής ερευνητικής πρότασης και αξιολόγησης της έρευνας που θα ακολουθήσει.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Μηχανική

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysician Associate Studies (Postgraduate), MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Σπουδές συνεργαζόμενων ιατρών (μεταπτυχιακό) MSc (PG)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Edge Hill στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Edge Hill

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Edge Hill

Το Edge Hill University βρίσκεται στο Ormskirk, στη βορειοανατολική Αγγλία. Το EHU ιδρύθηκε το 1885 με την αποστολή να δημιουργήσει ευκαιρίες από τη γνώση. Το πανεπιστήμιο προσπαθεί να παρέχει τις καλύτερες δυνατές ευκαιρίες απασχόλησης για τους φοιτητές, γεγονός που αντικατοπτρίζεται από τις εγκαταστάσεις του Creative Edge, οι οποίες είναι ένας σύγχρονος και καλαίσθητος κόμβος όπου συνεργαζόμενες επιχειρήσεις έρχονται για να εργαστούν σε έργα με τους φοιτητές και να διεξάγουν τις δραστηριότητες πρόσληψής τους. Οι φοιτητές έχουν εκτεταμένες επιλογές για τη μεταφορά τους εδώ, με σιδηροδρομικές συνδέσεις μέσω Λίβερπουλ και Πρέστον, καθώς και με το λεωφορείο Edge Link που έρχεται κάθε 20 λεπτά.

Λίστα με 158 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Edge Hill - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Edge Hill

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Συνεργατών Ιατρών": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Studying at Edge Hill University as an International Student