Coventry University
Φυσικοθεραπεία και ηγεσία (προεγγραφή) MSc
Coventry University - Πανεπιστήμιο Coventry

Το Πανεπιστήμιο του Coventry έχει μακρόχρονη ιστορία στην παροχή εξαιρετικής φυσικοθεραπευτικής εκπαίδευσης, τόσο σε προπτυχιακό όσο και σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Αναθεωρούμε διαρκώς τα προγράμματά μας, ώστε να αντικατοπτρίζουν τις τελευταίες γνώσεις και πρακτικές στον τομέα και να παράγουμε καινοτόμους και δημιουργικούς ηγέτες φυσιοθεραπείας του μέλλοντος.

Αυτό το μάθημα MSc Physiotherapy and Leadership (pre-registration) έχει σχεδιαστεί για άτομα με σχετικό προηγούμενο πτυχίο και εμπειρία στην επαφή με τον ασθενή.Είναι εγκεκριμένο από το Συμβούλιο Επαγγελμάτων Υγείας και Φροντίδας (HCPC) και διαπιστευμένο από την Chartered Society of Physiotherapy (CSP). Ως εκ τούτου, με την αποφοίτησή σας από αυτό το πρόγραμμα θα έχετε το δικαίωμα να υποβάλετε αίτηση για ένταξη στην CSP και εγγραφή στο HCPC (ισχύει πρόσθετο κόστος).

Το μάθημα διεξάγεται με τη χρήση υπερσύγχρονων εγκαταστάσεων, συμπεριλαμβανομένων εικονικών θαλάμων με διαδραστικές κούκλες, μιας μονάδας υψηλής εξάρτησης, μιας σουίτας δύναμης και φυσικής κατάστασης και γυμναστηρίου, καθώς και κοινοτικών κατοικιών. Οι εγκαταστάσεις αυτές επιτρέπουν τη χρήση ενεργητικών διδακτικών προσεγγίσεων, συμπεριλαμβανομένων καθηλωτικών ασκήσεων προσομοίωσης υψηλής πιστότητας που πλαισιώνουν τη μάθησή σας.

Σε όλη τη διάρκεια του μαθήματος πραγματοποιούνται εκδηλώσεις προσομοίωσης και η διεπαγγελματική εκπαίδευση είναι συνυφασμένη με το μάθημα, ώστε να μπορέσετε να αναπτύξετε την κατανόηση της ολοκληρωμένης εργασίας και μάθησης, η οποία είναι απαραίτητη για να γίνετε ένας συνεργάσιμος, έτοιμος για πρακτική άσκηση επαγγελματίας υγείας. Καταγράφοντας αυτές τις μαθησιακές εμπειρίες σε ένα ηλεκτρονικό χαρτοφυλάκιο, δημιουργείτε τα θεμέλια για μια επαγγελματική δέσμευση δια βίου μάθησης, εκπληρώνοντας τις απαιτήσεις του Συμβουλίου Επαγγελμάτων Υγείας και Φροντίδας και ενισχύοντας την απασχολησιμότητά σας μετά την αποφοίτησή σας.

Το διαρκώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον της υγειονομικής περίθαλψης απαιτεί πτυχιούχους με κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων. Το μάθημα στοχεύει να αναβαθμίσει την υπάρχουσα κατανόηση της έρευνας ώστε να εφαρμόζετε πρακτική βασισμένη σε αποδείξεις στη λήψη κλινικών αποφάσεων. Επιπλέον, η εξειδίκευση του Chartered Management Institute στην καθοδήγηση και την καθοδήγηση, η οποία είναι ενσωματωμένη στο μάθημα, αποσκοπεί στην ενίσχυση της συμβολής σας στη βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών που παρέχετε εσείς και οι άλλοι.

Το Πανεπιστήμιο του Coventry απασχολεί χρήστες υπηρεσιών και φροντιστές για να διευκολύνει τη συνεργασία με τους χρήστες των υπηρεσιών μας ως συνδημιουργούς για την ανάπτυξη και την παράδοση μαθημάτων. Αυτό σας παρέχει μια εικόνα της εμπειρίας των ασθενών, των χρηστών υπηρεσιών και των φροντιστών.

Η στενή συνεργασία μας με τους παρόχους πρακτικής άσκησης σας δίνει τη δυνατότητα να εξασκηθείτε σε ένα ευρύ φάσμα περιβαλλόντων, όπως οξείες και κοινοτικές υπηρεσίες, καθώς και σε δημόσιους, ιδιωτικούς και φιλανθρωπικούς οργανισμούς. Η πρακτική άσκηση υπερβαίνει τον συνολικό αριθμό ωρών που ορίζει η Chartered Society of Physiotherapy και είναι διαδοχική, χτίζοντας πάνω στις γνώσεις, τις δεξιότητες και τις συμπεριφορές, με αποκορύφωμα την τελική πρακτική άσκηση όπου ολοκληρώνετε ένα σχέδιο για τον προσδιορισμό βελτιώσεων στις υπάρχουσες υπηρεσίες.

• Foundation / Pathway Courses
    • General Test
    • Graduate Degrees, Law, Communication
    • General Test
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysiotherapy and Leadership (pre-registration), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Coventry στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Coventry

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Coventry

Το Πανεπιστήμιο του Κόβεντρι ιδρύθηκε το 1992 στη μικρή πόλη Κόβεντρι της Αγγλίας. Το ίδρυμα αυτό επενδύει σημαντικό μέρος των πόρων του στην εφαρμοσμένη έρευνα, ωφελώντας τους φοιτητές λόγω των υπερσύγχρονων εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού στον οποίο τους δίνει πρόσβαση. Η κύρια πανεπιστημιούπολη όπου διεξάγονται τα περισσότερα μαθήματα βρίσκεται μόλις 15 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο του Κόβεντρι, ενώ η δευτερεύουσα πανεπιστημιούπολη βρίσκεται στο κεντρικό Λονδίνο.

Λίστα με 254 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Coventry - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Coventry

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ηγεσία": 10165 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • A day in the life of a Coventry University student