Canterbury Christ Church University
Σπουδές συνεργαζόμενων ιατρών MSc (PG)
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 15 αποφοίτους του προγράμματος Physician Associate Studies MSc (PG) στο Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Οφθαλμολογία.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £19509 £30380 £30601
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17920 - £24369 £20878 - £37050 £19887 - £39184

Οι Συνεργάτες Ιατροί είναι εξειδικευμένα μέλη της ομάδας υγειονομικής περίθαλψης που έχουν τα προσόντα να παρέχουν ένα ευρύ φάσμα ιατρικών υπηρεσιών σε συνεργασία με αδειούχο ιατρό. Η εκπαίδευση ως Physician Associate σας επιτρέπει να αναπτύξετε και να κατευθύνετε τη σταδιοδρομία σας στον τομέα της υγειονομικής περίθαλψης σε περιβάλλον πρωτοβάθμιας περίθαλψης ή σχεδόν σε οποιαδήποτε ιατρική ειδικότητα. Αυτή η ευελιξία είναι μοναδική στον ρόλο του Physician Associate και τον καθιστά μια συναρπαστική νέα επιλογή καριέρας. Η εκπαίδευση Physician Associate βασίζεται σε ένα μοντέλο ιατρικής σχολής "fast track" που αναπτύχθηκε στις ΗΠΑ το 1965.

Το ΠΜΣ μας στις Σπουδές Συνεργατών Ιατρών παρέχεται στο πλαίσιο του Ινστιτούτου Ιατρικών Επιστημών του Πανεπιστημίου στην πανεπιστημιούπολη Medway, όπου οι φοιτητές έχουν το πρόσθετο πλεονέκτημα της εκπαίδευσης σε μια εξειδικευμένη εγκατάσταση με ειδικευμένους ιατρούς που ασχολούνται με τη μεταπτυχιακή εκπαίδευση και την έρευνα.

Θα περάσετε ένα σημαντικό μέρος του πρώτου έτους για να μάθετε πρακτικές δεξιότητες στη σουίτα προσομοίωσης και αλλού. Η σουίτα προσομοίωσης είναι εξοπλισμένη με εικονικούς θαλάμους, καθώς και μια χειρουργική σουίτα με αναισθησιολογικό και λαπαροσκοπικό εξοπλισμό. Θα χρησιμοποιηθούν εξαιρετικά εξελιγμένα μοντέλα προσομοίωσης ανθρώπων για τη διδασκαλία δεξιοτήτων και την προετοιμασία σας για τις κλινικές ενότητες του δεύτερου έτους.

Ο ρόλος του Ιατρικού Συνεργάτη εισήχθη στο Ηνωμένο Βασίλειο το 2003. Οι συνεργάτες ιατροί αναγνωρίζονται πλέον ως εξειδικευμένα και πολύτιμα μέλη του επαγγέλματος της υγειονομικής περίθαλψης. Η θέση του νεοσύστατου Physician Associate έχει αξιολογηθεί στο πλαίσιο του προγράμματος αλλαγής του NHS στη ζώνη 7 με δυνατότητα εξέλιξης στη ζώνη 8 με εμπειρία και προηγμένη εκπαίδευση.

Οι συνεργάτες ιατροί μπορούν να διενεργούν ιατρικό ιστορικό και φυσικές εξετάσεις, να ελέγχουν και να ερμηνεύουν τα αποτελέσματα διαγνωστικών μελετών, να διαγιγνώσκουν ασθενείς, να εφαρμόζουν σχέδια θεραπείας, να συμβουλεύουν τους ασθενείς σχετικά με την ασθένεια και την προληπτική ιατρική και να διευκολύνουν την πρόσβαση σε κατάλληλους πόρους υγειονομικής περίθαλψης.

Όπως συμβαίνει με πολλούς τύπους ιατρικών παρόχων, τα καθήκοντα ενός Ιατρικού Συνεργάτη εξαρτώνται από το ιατρικό περιβάλλον στο οποίο εργάζεται, το επίπεδο εμπειρίας του, την ειδικότητά του και τον επιβλέποντα ιατρό του.

Οι συνεργάτες ιατροί μπορούν να παρέχουν περίθαλψη σε άτομα όλου του ηλικιακού φάσματος σε διάφορες δομές υγειονομικής περίθαλψης. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το επάγγελμα του Physician Associate και τον μισθό μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του Royal College of Physicians Faculty of Physician Associates.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysician Associate Studies, MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Συνεργατών Ιατρών": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University

Σπουδές συνεργαζόμενων ιατρών (MPAS) MPAS Πανεπιστήμιο του Reading
(University of Reading)
53% 0% 0% £27650 157 Ρέντινγκ Oncampus πλήρους απασχόλησης