Canterbury Christ Church University
Μεσαιωνικές και πρώιμες σύγχρονες σπουδές MA
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 15 αποφοίτους του προγράμματος Medieval and Early Modern Studies MA στο Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Οφθαλμολογία.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £19509 £30380 £30601
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17920 - £24369 £20878 - £37050 £19887 - £39184

Αυτό το ΠΜΣ, που βρίσκεται στην καρδιά ενός μνημείου παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς, σας επιτρέπει να μελετήσετε την Ιστορία, τη Λογοτεχνία και τη Θεολογία της περιόδου περίπου 1066-1800, ή από τη Νορμανδική κατάκτηση έως την εποχή των επαναστάσεων.

Θα έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε από μια σειρά μαθημάτων που διδάσκονται από τους κορυφαίους εμπειρογνώμονες στον τομέα τους, να σχεδιάσετε τα δικά σας σύντομα μαθήματα, να εκπαιδευτείτε σε ερευνητικές δεξιότητες, να διευθύνετε τη δική σας ομάδα ανάγνωσης μαζί με τους συμφοιτητές σας, να πραγματοποιήσετε πρακτική άσκηση μεταπτυχιακών φοιτητών και να εκπονήσετε μεταπτυχιακή διατριβή. Αυτό το ΠΜΣ αποτελεί άριστη προετοιμασία για το μέλλον σας στην απασχόληση σε μεταπτυχιακό επίπεδο ή για περαιτέρω σπουδές σε διδακτορικό επίπεδο.

Θα ενταχθείτε σε μια ζωντανή και υποστηρικτική κοινότητα μεταπτυχιακών φοιτητών, όπου μπορείτε να συμμετέχετε και να παρουσιάζετε σε εργαστήρια, σεμινάρια και συνέδρια.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών με διδασκαλία στις Μεσαιωνικές και Πρώιμες Σύγχρονες Σπουδές του Πανεπιστημίου Canterbury Christ Church σας προσφέρει την ευκαιρία να μελετήσετε την αρχαιολογία, τη λογοτεχνία, την ιστορία και τη θεολογία και θρησκεία αυτών των περιόδων σε ένα μνημείο παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς.

Θα έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε από μια σειρά μαθημάτων που διδάσκονται από κορυφαίους εμπειρογνώμονες στον τομέα τους, να σχεδιάσετε τα δικά σας σύντομα μαθήματα, να εκπαιδευτείτε σε ερευνητικές δεξιότητες, να διευθύνετε τη δική σας ομάδα ανάγνωσης, να πραγματοποιήσετε πρακτική άσκηση και να εκπονήσετε διπλωματική εργασία.

Θα σας καλωσορίσουμε σε μια ζωντανή και υποστηρικτική κοινότητα μεταπτυχιακών φοιτητών, όπου θα έχετε τη δυνατότητα να συμμετέχετε και να παρουσιάζετε σε εργαστήρια, σεμινάρια και συνέδρια.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Η αξιολόγηση γίνεται κυρίως με μια σειρά γραπτών εργασιών, όπως δοκίμια και μια διπλωματική εργασία 15.000 λέξεων. Υπάρχουν κάποιες εξετάσεις για ορισμένα μαθήματα, π.χ. Λατινικά.

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMedieval and Early Modern Studies, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Απαιτείται πτυχίο με βαθμό άριστα 2:2 στην Ιστορία ή σε συναφή κλάδο. Οι κάτοχοι άλλων προσόντων θα εξεταστούν ατομικά.

Οι διεθνείς φοιτητές των οποίων η πρώτη γλώσσα δεν είναι η αγγλική χρειάζονται συνολική βαθμολογία IELTS 6 με 6 στην ανάγνωση και τη γραφή. Οι διεθνείς φοιτητές μπορούν επίσης να γίνουν δεκτοί εάν έχουν ολοκληρώσει πτυχίο αγγλικής γλώσσας με σημαντικό ερευνητικό στοιχείο.

ent

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

• Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University

Ιταλική και μεσαιωνική ιστορία (έτος στο εξωτερικό) MA (Hons) Πανεπιστήμιο του St Andrews
92% 1% 0% £30160 206 Σεντ Άντριους Oncampus πλήρους απασχόλησης
Μεσαιωνική Ιστορία και Κοινωνική Ανθρωπολογία MA (Hons) Πανεπιστήμιο του St Andrews