Brunel University
Προηγμένα Συστήματα Παραγωγής MSc
Brunel University - Πανεπιστήμιο Brunel

Το μεταπτυχιακό μας πρόγραμμα σπουδών Advanced Manufacturing Systems (Προηγμένα Συστήματα Παραγωγής) επικεντρώνεται στο να σας προσφέρει μια μοναδική ευκαιρία μάθησης για να αναπτύξετε εις βάθος γνώσεις και δεξιότητες στην προηγμένη παραγωγή, με στόχο την παραγωγή των κορυφαίων μηχανικών και ερευνητών που απαιτούνται για την έξυπνη παραγωγή με προσανατολισμό στη Βιομηχανία 4.0 για τη βελτίωση των προϊόντων και των διαδικασιών παραγωγής.

Το μάθημα αυτό έχει σχεδιαστεί για να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις των σύγχρονων συστημάτων παραγωγής και επιχειρήσεων. Καλύπτει ένα ευρύ φάσμα θεμάτων που σας επιτρέπει να εκτιμήσετε και να αντιμετωπίσετε τις πολυπλοκότητες των σύγχρονων βιομηχανικών περιβαλλόντων. Θα μάθετε τις πιο πρόσφατες τεχνικές στον τομέα της κατασκευής και της μηχανικής συστημάτων και θα εργαστείτε πάνω σε πραγματικά θέματα και προβλήματα που σας δίνουν οι βιομηχανικοί μας εταίροι.

Βασισμένο στην έρευνα και την εμπειρογνωμοσύνη παγκόσμιας κλάσης, το πτυχίο αυτό καλύπτει όλο το φάσμα των θεμάτων που αφορούν την προηγμένη κατασκευή, συμπεριλαμβανομένου του προηγμένου σχεδιασμού, των τεχνολογιών κατασκευής, συμπεριλαμβανομένης της προσομοίωσης κατασκευής και της ρομποτικής, των αισθητήρων και των μετρήσεων, της ανάλυσης δεδομένων, της διαχείρισης μηχανικής ποιότητας και της διαχείρισης της εφοδιαστικής αλυσίδας.

Το μάθημα αναπτύσσεται με ισχυρές συμβουλές από τη βιομηχανία και την κατάλληλη ισορροπία μεταξύ θεωρίας και πρακτικής. Θα διδάσκεστε από μια ομάδα εμπειρογνωμόνων και συνεργατών από τη βιομηχανία και θα έχετε πρόσβαση σε εξαιρετικούς εργαστηριακούς πόρους και εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των τελευταίων εργαλείων λογισμικού μηχανικής.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc Advanced Manufacturing Systems του Brunel είναι διαπιστευμένο από το Institution of Mechanical Engineers (IMechE) και το Institution of Engineering and Technology (IET). Το πρόγραμμα σπουδών διαρκεί ένα έτος με πλήρη φοίτηση και μπορείτε να ξεκινήσετε το πρόγραμμα είτε τον Σεπτέμβριο είτε τον Ιανουάριο.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

Κάθε χρόνο το Πανεπιστήμιο Brunel του Λονδίνου προσφέρει περισσότερες από 600 υποτροφίες, υποτροφίες και εκπτώσεις σε φοιτητές από την ημεδαπή, την ΕΕ και το εξωτερικό. Για να υποβάλετε αίτηση θα πρέπει να έχετε λάβει προσφορά σε ένα από τα προγράμματά μας και να έχετε υποβάλει τη σχετική αίτηση. Επισκεφθείτε τον ιστότοπό μας για να μάθετε περισσότερα. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Manufacturing Systems, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο 2:2 (ή ανώτερο) του Ηνωμένου Βασιλείου με άριστα ή ισοδύναμο διεθνώς αναγνωρισμένο τίτλο σπουδών σε αντικείμενο μηχανικής, θετικών επιστημών ή τεχνολογίας- Μαθηματικά ή στατιστική Άλλα μαθήματα με σχετική εργασιακή εμπειρία θα αξιολογούνται σε ατομική βάση.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Brunel στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Brunel

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Brunel

Το Πανεπιστήμιο Brunel ιδρύθηκε το 1957 και βρίσκεται στα προάστια της μεγάλης πόλης Uxbridge του Λονδίνου. Λόγω της θέσης του πανεπιστημίου, το Brunel University διαθέτει πολυάριθμες συγκοινωνιακές συνδέσεις με το Λονδίνο, τις οποίες οι φοιτητές χρησιμοποιούν για να διευρύνουν τις επιλογές τους όσον αφορά την πρακτική άσκηση. Το ποσοστό εισαγωγής είναι χαμηλότερο από ό,τι σε πολλά πανεπιστήμια, οπότε οι υποψήφιοι θα πρέπει να προετοιμάσουν καλά τις προσωπικές τους δηλώσεις και τις συνεντεύξεις τους όταν υποβάλλουν αίτηση για να εγγραφούν εδώ.

Λίστα με 270 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Brunel - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Brunel

• Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College