Birmingham City University
Εκπαίδευση (Διεθνής Εκπαίδευση) MA (PG)
Birmingham City University - Πανεπιστήμιο Birmingham City

Θέλετε να διευρύνετε την κατανόηση της διεθνούς εκπαίδευσης σε έναν ταχέως μεταβαλλόμενο κόσμο; Θέλετε να δημιουργήσετε τα θεμέλια μιας μελλοντικής σταδιοδρομίας σε πολλά διαφορετικά εκπαιδευτικά ή επιμορφωτικά περιβάλλοντα; Αν ναι, το μάθημά μας MA Education (International Education) θα διευρύνει τις υπάρχουσες γνώσεις σας και θα σας βάλει στο σωστό δρόμο.

Τι καλύπτεται στο μάθημα;

Δεν χρειάζεστε προσόντα διδασκαλίας για αυτό το μάθημα και δεν χρειάζεται να σκοπεύετε να γίνετε δάσκαλος. Εφαρμόζουμε μια ευέλικτη προσέγγιση και σας ενθαρρύνουμε να εξερευνήσετε εκπαιδευτικά θέματα σε ένα διεθνές πλαίσιο, βοηθούμενοι από τη συνεργασία με το ευρύ φάσμα φοιτητών τόσο από το Ηνωμένο Βασίλειο όσο και από το εξωτερικό που σπουδάζουν σε αυτό το μάθημα.

Θα εξερευνήσετε πώς λειτουργεί το αγγλικό εκπαιδευτικό σύστημα μελετώντας την ποιότητα της μάθησης και της διδασκαλίας που προσφέρεται στους μαθητές σήμερα. Θα εξετάσετε επίσης θέματα που αποσκοπούν στη βελτίωση της εκπαίδευσης, τη διαχείριση του τομέα και τις ευκαιρίες έρευνας. Ενώ η διαδρομή International Education από το πλαίσιο του Education Master's βασίζεται στο αγγλικό εκπαιδευτικό σύστημα, θα έχετε επίσης την ευκαιρία να το συγκρίνετε με την κατάσταση σε διάφορα άλλα διεθνή πλαίσια.

• Business Graduate Degrees/ Master Degrees
    • General Requirements
    • LLM
    • MBA & MSc
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEducation (International Education), MA (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Birmingham City στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Birmingham City

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Birmingham City

Το Birmingham City University (BCU) ιδρύθηκε το 1853 και βρίσκεται στην πόλη του Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας. Ο φοιτητικός πληθυσμός αυτού του ιδρύματος αποτελείται από φοιτητές από περισσότερες από 80 εθνικότητες, γεγονός που επιτρέπει στους νεοαφιχθέντες αλλοδαπούς φοιτητές να αισθάνονται γρήγορα ευπρόσδεκτοι και οικείοι. Οι υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις και πόροι περιμένουν τους φοιτητές σε όλα τα μαθήματα, όπως η τελευταία τεχνολογία της μηχανικής, τα στούντιο τρισδιάστατης εκτύπωσης και τα εργαστήρια ωρολογοποιίας, για να αναφέρουμε μόνο μερικά από αυτά. Το BCU διατηρεί τη φήμη ότι έχει επιλεκτική διαδικασία εισαγωγής, οπότε συνιστάται σε όλους τους αιτούντες να προετοιμάζονται διεξοδικά για τη συνέντευξή τους.

Λίστα με 265 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Birmingham City - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Birmingham City

20675
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Εκπαίδευσης": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • BCU Student Stories: Student Accommodation
  • Birmingham City University graduates, advice on making the most of starting out at university.
  • University Q&A | Accommodation, facilities + social life
  • Why choose Birmingham City University (BCU)?
  • Being an international student at Birmingham City University
  • Why we love Birmingham City University!

City South Campus, Edgbaston

Μάθηση σε κοινότητες MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Edinburgh
- - - £26500 - Εδιμβούργο Oncampus πλήρους απασχόλησης
Εκπαίδευση MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Dundee