Birmingham City University
Επωνυμία και προώθηση καλλυντικών MA
Birmingham City University - Πανεπιστήμιο Birmingham City

Εάν ενδιαφέρεστε να εργαστείτε στην παγκόσμια βιομηχανία καλλυντικών και έχετε ενδιαφέρον για το branding και την προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών ομορφιάς και καλλυντικών, τότε αυτό το μάθημα είναι για εσάς. Θα αναπτύξετε μια σειρά από πρακτικές επιχειρηματικές, δημιουργικές και επιχειρηματικές δεξιότητες και θα έχετε την ευκαιρία να ερευνήσετε βασικές και τρέχουσες τάσεις στη βιομηχανία ομορφιάς και καλλυντικών.

Το προσωπικό σας πρόγραμμα σπουδών υποστηρίζεται από επισκέψεις σε κατάλληλες εκδηλώσεις ή οργανισμούς της βιομηχανίας καλλυντικών και ομορφιάς ή/και συνεντεύξεις επαγγελματιών που ασχολούνται με την προώθηση καλλυντικών ή υπηρεσιών ομορφιάς.

Τι καλύπτεται στο μάθημα;

Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων θα ασχοληθείτε με το blogging, τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, την ανάπτυξη ιστοτόπων, την επιχειρηματικότητα και την ανάπτυξη εμπορικών σημάτων.

Θα σας ενθαρρύνουμε να συμμετέχετε ενεργά σε συζητήσεις σχετικά με τις επαγγελματικές, εκπαιδευτικές, πολιτικές και πολιτιστικές επιπτώσεις της ομορφιάς και των καλλυντικών στις σύγχρονες κοινωνίες σε όλο τον κόσμο.

Επίσης, θα εξερευνήσετε και θα χρησιμοποιήσετε διάφορες μεθόδους έρευνας για να διερευνήσετε το branding και την προώθηση των υπηρεσιών ομορφιάς και των καλλυντικών μέσω του μάρκετινγκ, της διαφήμισης, της διαχείρισης εκδηλώσεων, της διαφήμισης ή των δημοσίων σχέσεων.

Στο τέλος του μαθήματος θα έχετε αποκτήσει την ικανότητα να εφαρμόζετε τις γνώσεις, τις δεξιότητες και τις μεθοδολογίες του branding και της προώθησης καλλυντικών στην ανάλυση σύνθετων θεμάτων branding και προώθησης καλλυντικών και στην έκφραση εξελιγμένων εννοιών μάρκετινγκ και διαφήμισης.

Θα έχετε επίσης αναπτύξει την ικανότητα να προσδιορίζετε προσωπικούς, επαγγελματικούς και πρακτικούς στόχους που σχετίζονται με την εμπορική επωνυμία και προώθηση καλλυντικών, συμπεριλαμβανομένης της εργασιακής εμπειρίας και της επιχειρηματικότητας.

• Business Graduate Degrees/ Master Degrees
    • General Requirements
    • LLM
    • MBA & MSc
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCosmetics Branding and Promotion, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Birmingham City στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Birmingham City

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Birmingham City

Το Birmingham City University (BCU) ιδρύθηκε το 1853 και βρίσκεται στην πόλη του Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας. Ο φοιτητικός πληθυσμός αυτού του ιδρύματος αποτελείται από φοιτητές από περισσότερες από 80 εθνικότητες, γεγονός που επιτρέπει στους νεοαφιχθέντες αλλοδαπούς φοιτητές να αισθάνονται γρήγορα ευπρόσδεκτοι και οικείοι. Οι υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις και πόροι περιμένουν τους φοιτητές σε όλα τα μαθήματα, όπως η τελευταία τεχνολογία της μηχανικής, τα στούντιο τρισδιάστατης εκτύπωσης και τα εργαστήρια ωρολογοποιίας, για να αναφέρουμε μόνο μερικά από αυτά. Το BCU διατηρεί τη φήμη ότι έχει επιλεκτική διαδικασία εισαγωγής, οπότε συνιστάται σε όλους τους αιτούντες να προετοιμάζονται διεξοδικά για τη συνέντευξή τους.

Λίστα με 265 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Birmingham City - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Birmingham City

20675
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Προώθηση και Διαφήμιση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • BCU Student Stories: Student Accommodation
  • Birmingham City University graduates, advice on making the most of starting out at university.
  • University Q&A | Accommodation, facilities + social life
  • Why choose Birmingham City University (BCU)?
  • Being an international student at Birmingham City University
  • Why we love Birmingham City University!

City Centre Campuses

Πρακτική των ψηφιακών μέσων: Διαφήμιση, Μάρκετινγκ & Branding Design MA Πανεπιστήμιο του Winchester
(The University of Winchester)
- - - £17450 - Γουίντσεστερ Oncampus μερική απασχόληση