Bath Spa University
Διδασκαλία της αγγλικής γλώσσας σε ομιλητές άλλων γλωσσών MA
Bath Spa University - Πανεπιστήμιο Bath Spa

Αναπτύξτε τη διδακτική σας πρακτική με το μάθημα MA TESOL, με έδρα την εκπληκτική μας πανεπιστημιούπολη στην κληρονομιά της πόλης του Bath.

• Ένα από τα λίγα μαθήματα TESOL στο Ηνωμένο Βασίλειο που περιλαμβάνει πρακτική άσκηση διδασκαλίας.
  • Σχεδιασμένο τόσο για έμπειρους εκπαιδευτικούς όσο και για όσους έχουν μικρή ή καθόλου διδακτική εμπειρία.
  • Συνδυάζει τη θεωρία της διδασκαλίας της γλώσσας και της γλωσσολογίας με την ανάπτυξη πρακτικών δεξιοτήτων.

Με έδρα την όμορφη πανεπιστημιούπολη Newton Park, αυτό το μάθημα TESOL (διδασκαλία αγγλικών σε ομιλητές άλλων γλωσσών) απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να διδάξουν αγγλικά ως δεύτερη ή ξένη γλώσσα. Στόχος μας είναι να αναπτύξουμε αυτοπεποίθηση και καλή πληροφόρηση για τη διδασκαλία γλωσσών, οι οποίοι είναι ικανοί να σχεδιάζουν και να διδάσκουν ολοκληρωμένα γλωσσικά προγράμματα. Θα διευρύνετε τη βάση των γνώσεών σας συμμετέχοντας σε ανεξάρτητη έρευνα για τη δική σας πρακτική και το δικό σας περιβάλλον.

Αναγνωρίζουμε την αξία των επαγγελματικών, πολιτιστικών και βιοτικών εμπειριών, τις οποίες θα αναπτύξετε και θα εξερευνήσετε κατά τη διάρκεια του προγράμματος. Αυτό θα ενισχύσει τις επαγγελματικές σας γνώσεις και την κατανόησή σας μέσω του προβληματισμού, με τη βοήθεια θεωρητικών εισροών και πρακτικών εφαρμογών.

Η εξειδικευμένη επαγγελματική ανάπτυξη αποτελεί σημαντικό στοιχείο του ΠΜΣ TESOL. Σας προετοιμάζουμε να επιστρέψετε στο προηγούμενο εργασιακό σας πλαίσιο ή ακόμη και να μετακινηθείτε σε ένα νέο, με μια προσαρμόσιμη βάση γνώσεων για το συγκεκριμένο περιβάλλον.

Δεν υπάρχουν γραπτές εξετάσεις. Θα υποβάλετε ένα χαρτοφυλάκιο εργασιών, το οποίο μπορεί να περιλαμβάνει προφορικές παρουσιάσεις, αναστοχασμό σχετικά με τη μάθηση της ενότητας και τη διδακτική πρακτική, δοκίμια και εργασίες ανάλυσης.

• Foundation
    • Mphil / PhD
    • PGCE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTeaching English to Speakers of Other Languages, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι φοιτητές θα έχουν συνήθως ένα καλό προπτυχιακό πτυχίο σε κατάλληλη ειδικότητα από αναγνωρισμένο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Η διδακτική εμπειρία είναι ευπρόσδεκτη αλλά όχι απαραίτητη.

Οι φοιτητές που επιθυμούν να παρακολουθήσουν την ενότητα "Ανεξάρτητη μελέτη" στο πρώτο τρίμηνο πρέπει να προσκομίσουν αποδεικτικά στοιχεία διδακτικής εμπειρίας με τη μορφή επιστολής από εργοδότη.

Εάν τα αγγλικά δεν είναι η μητρική σας γλώσσα, θα πρέπει να προσκομίσετε αποδεικτικά στοιχεία για τη γνώση της αγγλικής γλώσσας. Η Ομάδα Εισαγωγής αξιολογεί τις αιτήσεις ξεχωριστά, αλλά για τα μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών ζητάμε βαθμολογία IELTS 6,5 με ελάχιστο 6 σε κάθε τμήμα (γραφή, ακρόαση, ανάγνωση και ομιλία).

Στο Ηνωμένο Βασίλειο, για να εργαστεί κάποιος με παιδιά και ευάλωτους ενήλικες απαιτείται έλεγχος της Υπηρεσίας Disclosure and Barring Service (DBS). Όλοι οι συμμετέχοντες στο πρόγραμμα θα πρέπει να συμπληρώσουν τα απαραίτητα έγγραφα πριν ξεκινήσουν την πρακτική τους άσκηση για το πρόγραμμα. Για τη διαδικασία αυτή απαιτείται πρόσθετη αμοιβή.

Δίδακτρα Διδασκαλία της αγγλικής γλώσσας σε ομιλητές άλλων γλωσσών MA

Channel Islands £8595 έτος 1
Ιρλανδία £8595 έτος 1
EU £15905 έτος 1
Διεθνή £15905 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bath Spa στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 9 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bath Spa

Το Πανεπιστήμιο Bath Spa βρίσκεται στα αγροτικά περίχωρα της ομώνυμης αγγλικής πόλης, του Bath. Αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης είναι υπερήφανο για το γεγονός ότι διαθέτει τους πόρους της σχολής και την πρωτοβουλία να αντιμετωπίζει τους φοιτητές ως άτομα, μαθαίνοντας τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους, και έτσι να είναι σε θέση να τους βοηθήσει να βρουν θέσεις εργασίας που ευθυγραμμίζονται με τους στόχους τους. Στον ελεύθερο χρόνο σας, μπορείτε να βρείτε ακαδημαϊκές και κοινωνικές εμπειρίες μέσα από τις περισσότερες από 70 φοιτητικές λέσχες και συλλόγους του Bath Spa.

Λίστα με 240 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bath Spa - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Εκπαίδευσης": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University
  • Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production

Μάθηση σε κοινότητες MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Edinburgh