Bath Spa University
Κινηματογραφική παραγωγή (Post Production) BA (Hons)
Bath Spa University - Πανεπιστήμιο Bath Spa

Διδάσκεται από τον συνεργάτη μας boomsatsuma στο Tobacco Factory στο Μπρίστολ

Μια νέα δυναμική προσέγγιση για την εκπαίδευση στην κινηματογραφική βιομηχανία. Αυτό το μάθημα έχει σχεδιαστεί από κοινού με τους συνεργάτες της βιομηχανίας μας για να διδάξει τις συγκεκριμένες δεξιότητες που αναζητούν οι εργοδότες, ενώ παράλληλα υποστηρίζει και αναπτύσσει τη δημιουργική σας ταυτότητα.

Θα εξερευνήσετε κάθε μέρος της διαδικασίας μεταπαραγωγής, συμπεριλαμβανομένου του συντονισμού και της εποπτείας της μεταπαραγωγής, του μοντάζ, του βοηθητικού μοντάζ, της διαβάθμισης χρωμάτων, της τοποθέτησης του soundtrack, του ADR, του foley, της μίξης ήχου και των στοιχείων των οπτικών εφέ. Θα αναπτύξετε επίσης μια θεμελιώδη κατανόηση των βασικών δεξιοτήτων παραγωγής κατά το πρώτο έτος και θα συνεχίσετε να συνεργάζεστε με τους φοιτητές του μαθήματος παραγωγής κινηματογράφου.

Περιορίζουμε την εισαγωγή μας σε 20 θέσεις, ώστε να μπορείτε να λαμβάνετε πιο εξατομικευμένη διδασκαλία καθώς προχωράτε μέσα στα τρία χρόνια. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να βρείτε τη δική σας φωνή και να ανακαλύψετε τα δυνατά σημεία, τις δεξιότητες και τα ενδιαφέροντά σας, ώστε να μπορέσετε να βρείτε σε ποιον τομέα της κινηματογραφικής και τηλεοπτικής παραγωγής θέλετε να κινηθείτε και πώς να το κάνετε.

Η διδασκαλία είναι εντατική σε τέσσερις ημέρες της εβδομάδας και περιλαμβάνει προβολές, διαλέξεις, σεμινάρια, εργαστήρια και ατομικές συνεδρίες καθοδήγησης με τεχνικό και ακαδημαϊκό προσωπικό. Οι συνεργασίες μας με τα Films@59 και The Bottle Yard Studios σημαίνουν ότι θα έχετε πολύτιμες, συνεχείς ευκαιρίες εργασιακής εμπειρίας, προσκεκλημένους ομιλητές και επισκέψεις στο χώρο του τμήματος.

Θα χρησιμοποιήσετε τα AVID, Da Vinci, Pro Tools και άλλα, για ατομικές εργασίες, εργασίες μαθημάτων και ζωντανές εργασίες για πραγματικούς πελάτες. Θα μάθετε επίσης πώς να χρησιμοποιείτε τη διαδικασία και το λογισμικό από επαγγελματίες του κλάδου για να διασφαλίσετε ότι η εκπαίδευσή σας είναι στο επίπεδο που αναμένουν οι εργοδότες.

Μάθετε περισσότερα για το BA (Hons) Filmmaking Post-Production σε μια ανοιχτή ημέρα του boomsatsuma Degrees:

Σάββατο 20 Νοεμβρίου και Σάββατο 22 Ιανουαρίου 10.00 - 14.00 Tobacco Factory, Southville, Μπρίστολ

Για να κλείσετε θέση, επισκεφθείτε το boomsatsuma.com

Απαιτήσεις προσόντων

Δεχόμαστε βαθμό διάκρισης σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω θέματα: - Σχεδιασμός, τοπογράφηση και προγραμματισμός για κατασκευές - Ψηφιακή παραγωγή, σχεδιασμός και ανάπτυξη - Εκπαίδευση και φροντίδα παιδιών - Μηχανική κτιριακών υπηρεσιών για κατασκευές - Επιτόπιες κατασκευές - Ψηφιακές επιχειρηματικές υπηρεσίες - Ψηφιακές υπηρεσίες υποστήριξης - Υγεία - Επιστήμη Υγείας - Επιστήμη

Πρέπει να περιλαμβάνει: Α στα Μαθηματικά Α στη Φυσική Οι γενικές σπουδές και η κριτική σκέψη δεν γίνονται δεκτές. Εάν σας γίνει προσφορά, θα πρέπει να επιτύχετε επιτυχία στην πρακτική εξέταση σε όλα τα επιστημονικά μαθήματα που αποτελούν μέρος της προσφοράς.

Δίπλωμα πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Το ελάχιστο πρότυπο εισαγωγής μας είναι 38 μονάδες συνολικά, οι οποίες περιλαμβάνουν: 6 στα Μαθηματικά* σε ανώτερο επίπεδο 6 στη Φυσική σε ανώτερο επίπεδο 6 σε ένα τρίτο μάθημα σε ανώτερο επίπεδο *Τα προγράμματα σπουδών "Ανάλυση και προσεγγίσεις μαθηματικών" ή "Εφαρμογές και ερμηνεία" θα γίνονται δεκτά σε υψηλότερο επίπεδο χωρίς προτίμηση.

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (πρώτη διδασκαλία από τον Σεπτέμβριο του 2016)

• Foundation
    • Mphil / PhD
    • PGCE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFilmmaking (Post Production), BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Κινηματογραφική παραγωγή (Post Production) BA (Hons)

• έτος 2

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bath Spa στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 9 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bath Spa

Το Πανεπιστήμιο Bath Spa βρίσκεται στα αγροτικά περίχωρα της ομώνυμης αγγλικής πόλης, του Bath. Αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης είναι υπερήφανο για το γεγονός ότι διαθέτει τους πόρους της σχολής και την πρωτοβουλία να αντιμετωπίζει τους φοιτητές ως άτομα, μαθαίνοντας τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους, και έτσι να είναι σε θέση να τους βοηθήσει να βρουν θέσεις εργασίας που ευθυγραμμίζονται με τους στόχους τους. Στον ελεύθερο χρόνο σας, μπορείτε να βρείτε ακαδημαϊκές και κοινωνικές εμπειρίες μέσα από τις περισσότερες από 70 φοιτητικές λέσχες και συλλόγους του Bath Spa.

Λίστα με 240 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bath Spa - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bath Spa

• Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University
  • Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production

Boomsatsuma (Bristol)