Bath Spa University
Εκπαιδευτική ηγεσία (Teach First) MA
Bath Spa University - Πανεπιστήμιο Bath Spa

Αναπτύξτε την τεχνογνωσία σας ως εκπαιδευτικός ηγέτης με το μεταπτυχιακό μας πρόγραμμα ανάπτυξης ηγεσίας Teach First.

• Ακολουθήστε το πάθος σας για την εκπαίδευση, ενώ παράλληλα αποκτάτε μια κρίσιμη κατανόηση των χαρακτηριστικών της αποτελεσματικής ηγεσίας.
  • Αξιοποιήστε το υπάρχον PGDE για να αποκτήσετε ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα, με σπουδές που ταιριάζουν με τις τρέχουσες διδακτικές σας υποχρεώσεις.
  • Μάθετε πώς να επιφέρετε αλλαγές στο σχολείο σας και να βελτιώσετε την ευημερία των παιδιών και των νέων που διδάσκετε.

Η εκπαίδευση προσφέρει στα άτομα και τις κοινότητες την καλύτερη δυνατή ευκαιρία να αναλάβουν με επιτυχία τον έλεγχο του μέλλοντός τους και του μέλλοντος του κόσμου. Αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στην εκπαιδευτική ηγεσία σας ζητά να θέσετε ερωτήματα, να ερευνήσετε, να αναλύσετε και να αξιολογήσετε τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει η εκπαίδευση και η εκπαιδευτική ηγεσία στον εικοστό πρώτο αιώνα, είτε σε τοπικό είτε σε παγκόσμιο επίπεδο.

Βασισμένο σε διεθνή έρευνα και ενημερωμένο από τις αξίες και την αποστολή του Teach First, το μεταπτυχιακό πρόγραμμα MA Educational Leadership στο Bath Spa έχει σχεδιαστεί για να αναπτύξει και να βελτιώσει την εμπειρία σας ως εκπαιδευτικός ηγέτης. Πρόκειται για ένα μάθημα διατριβής 60 πιστωτικών μονάδων που βασίζεται στο υπάρχον PGDE για να "ανεβάσει" τη μάθησή σας σε επίπεδο Master.

Θα ακολουθήσετε μια κριτική και πολιτισμική προσέγγιση της ηγεσίας ως κοινωνικά κατασκευασμένης και ηθικής πρακτικής. Θα συνδέσετε επίσης τη θεωρία και την έρευνα με το δικό σας εργασιακό περιβάλλον.

Η αξιολόγησή σας ισοδυναμεί με 16.000 λέξεις και περιλαμβάνει ένα έντυπο έγκρισης δεοντολογίας, μια πρόταση εφαρμοσμένης ερευνητικής εργασίας, ένα χαρτοφυλάκιο και μια ηχογραφημένη ψηφιακή παρουσίαση.

• Foundation
    • Mphil / PhD
    • PGCE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEducational Leadership (Teach First), MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Θα εργάζεστε προς την κατεύθυνση ή θα έχετε ήδη ολοκληρώσει με επιτυχία το βραβείο Teach First PGDE 120 πιστωτικών μονάδων.

Δίδακτρα Εκπαιδευτική ηγεσία (Teach First) MA

Channel Islands £4298 έτος 1
Ιρλανδία £4298 έτος 1
Channel Islands £2905 έτος 1
Ιρλανδία £2905 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bath Spa στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 9 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bath Spa

Το Πανεπιστήμιο Bath Spa βρίσκεται στα αγροτικά περίχωρα της ομώνυμης αγγλικής πόλης, του Bath. Αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης είναι υπερήφανο για το γεγονός ότι διαθέτει τους πόρους της σχολής και την πρωτοβουλία να αντιμετωπίζει τους φοιτητές ως άτομα, μαθαίνοντας τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους, και έτσι να είναι σε θέση να τους βοηθήσει να βρουν θέσεις εργασίας που ευθυγραμμίζονται με τους στόχους τους. Στον ελεύθερο χρόνο σας, μπορείτε να βρείτε ακαδημαϊκές και κοινωνικές εμπειρίες μέσα από τις περισσότερες από 70 φοιτητικές λέσχες και συλλόγους του Bath Spa.

Λίστα με 240 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bath Spa - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ηγεσία": 2250 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University
  • Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production

Newton Park Campus