Askham Bryan College
Επιστήμη ιπποειδών με διαχείριση BSc (Hons)
Askham Bryan College - Askham Bryan College

Το πανεπιστημιακό κέντρο Askham Bryan διαθέτει ένα καθιερωμένο κέντρο ιπποειδών με στενή σχέση με τη Βρετανική Εταιρεία Ιπποειδών. Είναι εγγεγραμμένο κέντρο εκπαίδευσης και εξετάσεων για τη φροντίδα των αλόγων και την ιππασία και διεξάγει ήδη μια σειρά επαγγελματικής κατάρτισης για όσους συμμετέχουν σε αθλήματα ιππασίας. Το κέντρο ιππασίας έχει επεκταθεί τα τελευταία χρόνια και περιλαμβάνει πλέον τρεις κλειστούς ιπποδρομιακούς χώρους.

Κατά τη διάρκεια αυτού του μαθήματος θα μάθετε να συνδυάζετε την εφαρμοσμένη έρευνα για τα ιπποειδή με την επιστημονική θεωρία της διαχείρισης των ιπποειδών. Το μάθημα προετοιμάζει τους σπουδαστές για σταδιοδρομία σε επίπεδο διοίκησης στον τομέα των ιπποειδών και των συναφών βιομηχανιών αναψυχής. Θα επικεντρωθείτε στην ανάπτυξη και την εξασφάλιση των γνώσεων και των δεξιοτήτων σας στην αποτελεσματική, τεκμηριωμένη διαχείριση του αλόγου, του αναβάτη και των εγκαταστάσεων.

Θα έχετε την ευκαιρία να έχετε πρόσβαση στο καθιερωμένο κέντρο ιππασίας στο Askham Bryan College, το οποίο διατηρεί στενή σχέση με τον Βρετανικό Σύλλογο Ιππασίας. Είναι εγγεγραμμένο κέντρο εκπαίδευσης και εξετάσεων για τη φροντίδα και την ιππασία αλόγων και διεξάγει ήδη μια σειρά επαγγελματικής κατάρτισης για όσους συμμετέχουν σε αθλήματα ιππασίας. Το κέντρο ιππασίας περιλαμβάνει τρεις κλειστούς προαύλιους χώρους, μεγάλο κλειστό στίβο και υπαίθριο στίβο.

Οι αξιολογήσεις μπορεί να περιλαμβάνουν: εργασίες μαθημάτων, αξιολογήσεις με περιορισμένο χρόνο, ηλεκτρονική αξιολόγηση, παρουσιάσεις, Viva-voce και πρακτικές αξιολογήσεις.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

Απαιτήσεις προσόντων

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEquine Science with Management, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επιστήμη ιπποειδών με διαχείριση BSc (Hons)

EU £14000 έτος 1
Διεθνή £14000 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι το καθεστώς των τελών κάθε αιτούντος θα αξιολογηθεί πριν από την υποβολή οποιασδήποτε προσφοράς (τέλος εσωτερικού ή τέλος εξωτερικού/διεθνές τέλος). Εφόσον απαιτείται, ενδέχεται να ζητηθούν περαιτέρω πληροφορίες για να διασφαλιστεί η σωστή κατανομή των τελών. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο και το καθεστώς τελών, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα UKCISA.

Σχετικά με το Askham Bryan College

Το Askham Bryan College είναι ένα ίδρυμα περαιτέρω εκπαίδευσης που ειδικεύεται στη γεωργία και τη διαχείριση ζώων, με την κύρια εγκατάστασή του να βρίσκεται στα νοτιοδυτικά της ιστορικά πλούσιας αγγλικής πόλης York. Η κύρια πανεπιστημιούπολη της Υόρκης βρίσκεται σε μια γραφική εξοχή, σε απόσταση περίπου 40 λεπτών από το κέντρο της πόλης μέσω της υπηρεσίας λεωφορείων της Υόρκης. Οι σπουδαστές στο Askham Bryan εργάζονται σε μια σειρά θεμάτων που σχετίζονται με τις αγροτικές εργασίες, τις επιστήμες των ιπποειδών και την κτηνιατρική νοσηλευτική, μεταξύ πολλών άλλων.

Λίστα με 18 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Askham Bryan College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Askham Bryan College

• Askham Bryan College - Veterinary Nursing
  • Lisa Howe -The Graduate -Equine Management