Aberystwyth University
Αθλητισμός και Επιστήμη της Άσκησης PhD
Aberystwyth University - Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το μάθημα αφορά την επιστημονική ανάλυση του τρόπου με τον οποίο το ανθρώπινο σώμα κινείται, ασκείται και αθλείται. Πρόκειται για την κατανόηση των επιστημών της εμβιομηχανικής, της φυσιολογίας και της ψυχολογίας για την παροχή θεωρητικών γνώσεων και για την εφαρμογή αυτών των γνώσεων σε πρακτικές καταστάσεις.

Η αθλητική επιστήμη ασχολείται με την εφαρμογή της επιστήμης για τη μεγιστοποίηση της απόδοσης ενός μεμονωμένου αθλητή ή μιας ομάδας, ενώ η επιστήμη της άσκησης ασχολείται με την εφαρμογή της επιστήμης για τη βελτίωση της υγείας και της ευεξίας μέσω της άσκησης. Ένας αθλητικός επιστήμονας μπορεί να σχεδιάσει ένα πρόγραμμα προπόνησης για να αυξήσει την ταχύτητα ενός δρομέα αποστάσεων ή να βελτιώσει την ικανότητα μιας ομάδας μπάσκετ να αυξάνει τον ρυθμό ενός αγώνα. Από την άλλη πλευρά, ένας επιστήμονας άσκησης μπορεί να σχεδιάσει ένα πρόγραμμα προπόνησης για να βοηθήσει στην απώλεια βάρους ή να βελτιώσει τη μυϊκή δύναμη, ώστε ένα άτομο να μπορεί να συνεχίσει να εκτελεί καθημερινές εργασίες χωρίς να κουράζεται.

**Διπλωματική εργασία και δια ζώσης εξέταση**

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport and Exercise Science, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι απαιτήσεις είναι συνήθως πτυχίο Bachelor 2.1 ή ανώτερο (ή 2.2 με μεταπτυχιακό) σε συναφή επιστημονική περιοχή. Επιπλέον, μπορεί επίσης να ληφθεί υπόψη η εργασιακή εμπειρία που είναι σχετική με το επιλεγμένο έργο. Οι υποψήφιοι φοιτητές θα πρέπει να διασφαλίσουν ότι έχουν κανονίσει με τους κριτές τους να είναι διαθέσιμες οι συστάσεις τους, όπως απαιτείται.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Aberystwyth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το Πανεπιστήμιο Aberystwyth (Aber) ιδρύθηκε το 1872 στο Aberystwyth της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει κερδίσει μια εντυπωσιακή σειρά από βραβεία σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των προτύπων διδασκαλίας και της απασχολησιμότητας των μεταπτυχιακών φοιτητών. Είτε σας αρέσει να περπατάτε στην παραλία είτε να επισκέπτεστε το ιστορικό κέντρο της πόλης, το Aberystwyth αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για όσους φοιτητές αναζητούν ένα ήσυχο μέρος για να επικεντρωθούν στους ακαδημαϊκούς τους στόχους.

Λίστα με 383 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Aberystwyth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Αθλητισμός, Επιστήμη της Άσκησης και Αθλητική Θεραπεία PhD Πανεπιστήμιο του Kent
(University of Kent)
- - - £16480 - Καντέρμπερι Oncampus πλήρους απασχόλησης