Aberystwyth University
Εγκληματολογία και ποινική δικαιοσύνη MSc
Aberystwyth University - Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το ΠΜΣ Εγκληματολογία και Ποινική Δικαιοσύνη παρέχει στους φοιτητές την ευκαιρία να αναπτύξουν προηγμένες αναλυτικές γνώσεις σχετικά με την εγκληματολογική θεωρία και τις διαδικασίες και τα αποτελέσματα της ποινικής δικαιοσύνης. Βασιζόμενο στη μάθηση σε προπτυχιακό επίπεδο στην εγκληματολογία ή σε συναφές γνωστικό αντικείμενο, προάγει και ενισχύει την κριτική ευαισθητοποίηση στις μεθόδους έρευνας των κοινωνικών επιστημών και στις δεξιότητες που χρησιμοποιούνται για την πραγματοποίηση ερευνών στον πραγματικό κόσμο σχετικά με το έγκλημα, την αταξία και τις αποκλίσεις από τους κοινωνικούς κανόνες. Οι φοιτητές θα έχουν ένα ευρύ φάσμα ευκαιριών μάθησης στον ερευνητικό σχεδιασμό και τη μεθοδολογία, επιτρέποντάς τους να διεξάγουν μια ανεξάρτητη κριτική έρευνα σε έναν συναφή τομέα της επιλογής τους. Με ένα ευρύ φάσμα συναρπαστικών σύγχρονων προαιρετικών ενοτήτων, οι φοιτητές θα αποκτήσουν μια εφαρμοσμένη εικόνα του τρόπου με τον οποίο η εγκληματολογία παρεμβάλλεται σε διάφορους άλλους κλάδους και συμβάλλει στην ενημέρωση της πολιτικής και της πρακτικής της ποινικής δικαιοσύνης. Πρόκειται για ένα διεγερτικό και απαιτητικό πρόγραμμα, το οποίο περιλαμβάνει εντατική μάθηση σε μικρές ομάδες, υπό την επίβλεψη ειδικών επιστημόνων και εμπειρογνωμόνων στον τομέα.

Το Τμήμα Δικαίου και Εγκληματολογίας παρέχει ένα ενθαρρυντικό μαθησιακό περιβάλλον όπου οι φοιτητές μπορούν να ασχοληθούν με αυστηρή ακαδημαϊκή έρευνα και να αναπτύξουν τα δικά τους εγκληματολογικά ενδιαφέροντα και δεξιότητες. Το ΠΜΣ Εγκληματολογίας και Ποινικής Δικαιοσύνης βασίζεται σε μια βασική πεποίθηση για τη σημασία της εφαρμογής της θεωρίας στην πράξη και τη χρήση ισχυρών εμπειρικών στοιχείων για την αξιολόγηση των αποτελεσμάτων. Οι φοιτητές σε αυτό το πρόγραμμα θα έχουν την ευκαιρία να μελετήσουν την εφαρμογή της εγκληματολογικής θεωρίας σε πραγματικές συνθήκες εγκληματικότητας, κοινωνικά προβλήματα και τη διαχείριση και πρόληψή τους. Το πρόγραμμα αυτό θα προσφέρει μια εξαιρετική ευκαιρία να αποκτήσουν γνώσεις και δεξιότητες κατάλληλες για επαγγελματικά περιβάλλοντα και σταδιοδρομίες, συμπεριλαμβανομένων της έρευνας και της ακαδημαϊκής κοινότητας, των κυβερνητικών υπηρεσιών και των οργανισμών ποινικής δικαιοσύνης, καθώς και των εθελοντικών οργανώσεων στον τομέα της ποινικής δικαιοσύνης.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCriminology and Criminal Justice, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2ii Πτυχίο Bachelors (με άριστα) στην εγκληματολογία ή σε συναφές γνωστικό αντικείμενο ή ισοδύναμο. Οι μη πτυχιούχοι θα εξεταστούν ατομικά με βάση τη σχετική εργασιακή εμπειρία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Aberystwyth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το Πανεπιστήμιο Aberystwyth (Aber) ιδρύθηκε το 1872 στο Aberystwyth της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει κερδίσει μια εντυπωσιακή σειρά από βραβεία σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των προτύπων διδασκαλίας και της απασχολησιμότητας των μεταπτυχιακών φοιτητών. Είτε σας αρέσει να περπατάτε στην παραλία είτε να επισκέπτεστε το ιστορικό κέντρο της πόλης, το Aberystwyth αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για όσους φοιτητές αναζητούν ένα ήσυχο μέρος για να επικεντρωθούν στους ακαδημαϊκούς τους στόχους.

Λίστα με 383 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Aberystwyth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Main Site (Aberystwyth)

Ανθρώπινα δικαιώματα και ποινική δικαιοσύνη LLM Πανεπιστήμιο του Aberdeen
(University of Aberdeen)