University of Toulon (University of Toulon) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Toulon
  • Μαρτίου 2024: Νέα έκδοση του . University of Toulon κατάταξη #2335.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το University of Toulon επιτυγχάνει θέση 1923.
  • Οκτωβρίου 2023: Το University of Toulon κατατάσσεται 101 σε (Textile Science and Engineering) από ShanghaiRanking Consultancy.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το University of Toulon στη θέση 1586.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια

Social:

University of Toulon : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Toulon κατατάσσεται στη θέση #102 σε Γαλλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 275 πανεπιστημίων σε Γαλλία.

Το University of Toulon κατατάσσεται #1 σε Λα Γκαρντ στη συνολική βαθμολογία μας.

Το University of Toulon συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - EMEA - Europe, the Middle East and Africa, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 8 κατατάξεις του University of Toulon.

Το University of Toulon έφτασε #514 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - EMEA - Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Toulon.

Το University of Toulon κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Φυσικές Επιστήμες. Κατατάσσεται #101 σε (Oceanography). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of Toulon.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Toulon κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λα Γκαρντ και #102 μεταξύ πανεπιστημίων σε Γαλλία. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Toulon.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Toulon κατατάσσεται #102 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Γαλλία και Paris-Saclay University κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.