University of the Sunshine Coast (University of the Sunshine Coast) : Κατατάξεις

Το USC, The University of the Sunshine Coast, είναι το νεότερο από τα δημόσια πανεπιστήμια της Αυστραλίας. Η εμβληματική πανεπιστημιούπολη στο Sippy Downs είναι ένα φυσικό καταφύγιο 100 εκταρίων στην άκρη ενός εθνικού πάρκου και τόσο η πανεπιστημιούπολη όσο και τα κτίριά της έχουν λάβει πολλά βραβεία για το σχεδιασμό και το σχεδιασμό. Μεγάλο μέρος της έρευνας που διεξάγεται στο USC απορρέει από τη δέσμευσή τους για βιωσιμότητα και περιφερειακή δέσμευση.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of the Sunshine Coast
  • Μαρτίου 2024: Νέα έκδοση του . University of the Sunshine Coast κατάταξη #1726.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το University of the Sunshine Coast επιτυγχάνει θέση 1098.
  • Δεκεμβρίου 2023: (Sport Science), ενημέρωση. Το University of the Sunshine Coast επιτυγχάνει θέση 101.
  • Δεκεμβρίου 2023: British Quacquarelli Symonds, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το University of the Sunshine Coast στη θέση 781.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων

[Δημοσίευση 01 Ιουνίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Ψυχολογία

Κοινωνικές επιστήμες

Κοινωνικές επιστήμες
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]

[Δημοσίευση 27 Οκτωβρίου, 2023]
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για University of the Sunshine Coast

Παιδαγωγικά GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking
Κοινωνικές επιστήμες THE World University Rankings by Subject
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές
Γεωργία URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Σχετικά με το University of the Sunshine Coast

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το USC διαθέτει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις. Μία από τις πιο εντυπωσιακές είναι το CAVE2, ένας χώρος εμβύθισης όπου οι φοιτητές μπορούν να βιώσουν πολύπλοκα οπτικά δεδομένα.
  • Το πανεπιστήμιο παρέχει δωρεάν μαθήματα αγγλικών, τα οποία οι ξένοι φοιτητές έχουν βρει πολύ χρήσιμα ως εισαγωγή στη ζωή στο Κουίνσλαντ και στην Αυστραλία γενικότερα.

CONS

• Η οργάνωση της πρακτικής άσκησης είναι ανεπαρκής. Πολλοί φοιτητές πιστεύουν ότι το γραφείο επαγγελματικής σταδιοδρομίας θα μπορούσε να δείξει περισσότερη πρωτοβουλία για να βοηθήσει τους μαθητές να βρουν θέσεις πρακτικής άσκησης.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
90 Sippy Downs Drive
4558, Σίππι Ντάουνς (Sippy Downs)
Αυστραλία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Student Life at USC
  • USC's Bachelor of Medical Science: farewell
  • Frontiers for Young Minds Live Review
  • USC's Bachelor of Medical Science: The halfway point
  • USC Q&A
  • Why are you glad you chose USC?

University of the Sunshine Coast : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of the Sunshine Coast κατατάσσεται στη θέση #36 σε Αυστραλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 42 πανεπιστημίων σε Αυστραλία.

Το University of the Sunshine Coast κατατάσσεται #1 σε Σίππι Ντάουνς (Sippy Downs) στη συνολική βαθμολογία μας.

Το University of the Sunshine Coast συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, QS World University Rankings, US News: Best Global Universities, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings , κλπ. Δες τις 20 κατατάξεις του University of the Sunshine Coast.

Το University of the Sunshine Coast έφτασε #29 σε THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of the Sunshine Coast.

Το University of the Sunshine Coast κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Επιχειρήσεις. Κατατάσσεται #101 σε (Hospitality & Tourism Management). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of the Sunshine Coast.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of the Sunshine Coast κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σίππι Ντάουνς (Sippy Downs) και #36 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αυστραλία. Δες όλες τις κατατάξεις του University of the Sunshine Coast.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of the Sunshine Coast κατατάσσεται #36 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αυστραλία και The University of Melbourne κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.