University of Prince Edward Island (University of Prince Edward Island) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο του Prince Edward Island (UPEI) είναι το μοναδικό πανεπιστήμιο στην επαρχία του Prince Edward Island. Η πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου αποτελείται από 30 ακαδημαϊκά, οικιστικά, διοικητικά και αθλητικά κτίρια και εγκαταστάσεις. Με τις ευκαιρίες για υποτροφίες, τα προγράμματα διεθνών ανταλλαγών και πρακτικής άσκησης, καθώς και μια δραστήρια Φοιτητική Ένωση, οι υποψήφιοι φοιτητές όλων των ειδών έχουν κάτι να βρουν στο UPEI.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Prince Edward Island
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #2391.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το University of Prince Edward Island επιτυγχάνει θέση 2329.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #48.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το University of Prince Edward Island επιτυγχάνει θέση 16.

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 12 Οκτωβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το University of Prince Edward Island

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Δίπλα στους χώρους της πανεπιστημιούπολης, υπάρχει μια αγορά αγροτών στην οποία πηγαίνουν οι φοιτητές όταν έχουν ελεύθερο χρόνο. Είναι ένα από τα πιο συχνά χρησιμοποιούμενα σημεία για συναντήσεις και κοινωνικοποίηση.
  • Ένας κοινός έπαινος που ακούγεται από τους μαθητές είναι ότι τα μεγέθη των τάξεων είναι μικρά, περιορίζονται συνήθως σε 25 μαθητές. Οι μαθητές εκφράζουν ότι αυτό τους επιτρέπει να ρωτήσουν τους καθηγητές τους για τυχόν ερωτήσεις ή αμφιβολίες που μπορεί να έχουν.
  • Έχει καταταγεί μεταξύ των 10 καλύτερων καναδικών πανεπιστημίων, σύμφωνα με την κατάταξη των πανεπιστημίων του Maclean's.

CONS

• Πολλοί μαθητές έχουν σχολιάσει ότι ορισμένες αίθουσες διδασκαλίας είναι εμφανώς παλιές σε σύγκριση με άλλες αίθουσες διδασκαλίας που είναι προφανώς νεότερες.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1969
Τηλέφωνο:
+1 902-628-4353
Διεύθυνση:
550 University Avenue
C1A 4P3, Σαρλόταουν
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • The UPEI International Student Experience
  • Justin Gu
  • Lauren Rainford
  • Brooks Roche

University of Prince Edward Island : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Prince Edward Island κατατάσσεται στη θέση #49 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το University of Prince Edward Island κατατάσσεται #1 σε Σαρλόταουν στη συνολική βαθμολογία μας.

Το University of Prince Edward Island συγκαταλέγεται σε Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada , κλπ. Δες τις 10 κατατάξεις του University of Prince Edward Island.

Το University of Prince Edward Island έφτασε #10 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Prince Edward Island.

Το University of Prince Edward Island κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #51 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Veterinary Science). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of Prince Edward Island.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Prince Edward Island κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σαρλόταουν και #49 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Prince Edward Island.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Prince Edward Island κατατάσσεται #49 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.