University of Northern British Columbia (University of Northern British Columbia) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο της Βόρειας Βρετανικής Κολομβίας (UNBC) είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο, ερευνητικό ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται στη Βρετανική Κολομβία του Καναδά. Η κύρια πανεπιστημιούπολή του βρίσκεται λίγο έξω από την πόλη Prince George, αν και διαθέτει επίσης περιφερειακές πανεπιστημιουπόλεις στις πόλεις Quesnel, Terrace, Fort St. John και Prince Rupert. Ο φοιτητικός πληθυσμός δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλος, περίπου 3.500, αλλά το UNBC προσφέρει μια πλήρη σειρά πτυχίων και διπλωμάτων και συγκαταλέγεται στα κορυφαία πανεπιστήμια του μεγέθους του στη χώρα. Πολλοί από τους σημαντικούς τομείς σπουδών στο UNBC σχετίζονται άμεσα με το βόρειο γεωγραφικό πλάτος του και τα γύρω δάση και αγροτικές περιοχές και του έχει δοθεί το προσωνύμιο "Πράσινο Πανεπιστήμιο του Καναδά". Μαζί με το Πανεπιστήμιο της Βρετανικής Κολομβίας, το UNBC συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης ιατρών και επαγγελματιών υγείας για να εργαστούν σε αγροτικές περιοχές της επαρχίας, όπου υπάρχει μεγάλη έλλειψη.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Northern British Columbia
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #3033.
  • Δεκεμβρίου 2023: Urap : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το University of Northern British Columbia στη θέση 1978.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το University of Northern British Columbia επιτυγχάνει θέση 40.
  • Δεκεμβρίου 2023: RUY : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το University of Northern British Columbia στη θέση 6.

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 12 Οκτωβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]
    THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    • #1972
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    THE Young University Κατατάξεις
    [Δημοσίευση 03 Ιουλίου, 2023]
    • #1978

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες

[Δημοσίευση 19 Οκτωβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για University of Northern British Columbia

Κοινωνικές επιστήμες THE World University Rankings by Subject
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές
Γεωργία URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Σχετικά με το University of Northern British Columbia

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι εγκαταστάσεις είναι η αγαπημένη πτυχή των φοιτητών του UNBC, οι οποίες περιλαμβάνουν καλά εξοπλισμένες βιβλιοθήκες, φωτοτυπικό κέντρο, σύγχρονες αθλητικές εγκαταστάσεις, άφθονους χώρους στάθμευσης, ακόμη και παιδικό σταθμό.
  • Οι φοιτητές εκτιμούν ότι στην εστία κάθε όροφος έχει τη δική του υπηρεσία WiFi και πλυντήριο, γεγονός που βοηθά στην αποφυγή υπερκορεσμού από πολλούς χρήστες.
  • Κατατάσσεται στο κορυφαίο 4% των πανεπιστημίων παγκοσμίως, σύμφωνα με τους Times Higher Education. Τόσο οι φοιτητές όσο και οι εργοδότες είναι σίγουροι ότι το UNBC προσφέρει εκπαίδευση υψηλής ποιότητας.

CONS

• Υπάρχουν φοιτητές που αισθάνονται ότι δεν λαμβάνονται σοβαρά υπόψη όταν αναφέρουν προβλήματα με τη στέγαση, όπως βλάβες στα ηλεκτρικά ή υδραυλικά συστήματα.
  • Πολλοί φοιτητές συμμερίζονται την άποψη ότι δεν υπάρχουν αρκετά υπαίθρια προγράμματα, καθώς η γύρω περιοχή είναι εκπληκτική και θα ήθελαν να την απολαμβάνουν περισσότερο.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+1 250-960-5555
Διεύθυνση:
3333 University Way
V2N 4Z9, Πρινς Τζορτζ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Experience UNBC
  • Student Life
  • The Learning Environment
  • Small University, Big Research

University of Northern British Columbia : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Northern British Columbia κατατάσσεται στη θέση #28 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το University of Northern British Columbia κατατάσσεται #1 σε Πρινς Τζορτζ στη συνολική βαθμολογία μας.

Το University of Northern British Columbia συγκαταλέγεται σε Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, THE World University Rankings, QS World University Rankings, Scimago Institutions Rankings , κλπ. Δες τις 14 κατατάξεις του University of Northern British Columbia.

Το University of Northern British Columbia έφτασε #2 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Northern British Columbia.

Το University of Northern British Columbia κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Φυσικές Επιστήμες. Κατατάσσεται #301 σε (Ecology). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of Northern British Columbia.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Northern British Columbia κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Πρινς Τζορτζ και #28 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Northern British Columbia.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Northern British Columbia κατατάσσεται #28 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.