University of New England (University of New England) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο της Νέας Αγγλίας, UNE, ξεκίνησε ως κολέγιο του Πανεπιστημίου του Σίδνεϊ, αλλά έγινε ανεξάρτητο ίδρυμα τη δεκαετία του 1950. Η πανεπιστημιούπολη βρίσκεται στο Armidale, στην ενδοχώρα, στα μέσα της διαδρομής μεταξύ του Σίδνεϊ και του Μπρίσμπεϊν. Το UNE έχει μακρά ιστορία στη διαδικτυακή εκπαίδευση και είναι το νούμερο ένα πανεπιστήμιο της Αυστραλίας για διαδικτυακά προγράμματα. Ταυτόχρονα, το UNE διαθέτει ένα εκτεταμένο σύστημα φοιτητικών εστιών, ένα από τα μεγαλύτερα στη χώρα, και περίπου οι μισοί από τους εσωτερικούς φοιτητές του επιλέγουν να ζήσουν σε μία από τις εστίες του πανεπιστημίου.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of New England
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το University of New England επιτυγχάνει θέση 2121.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #667.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #755.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του NTU Κατατάξεις ανά Θέμα (Economics & Business). University of New England κατάταξη #218.

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    NTU Κατάταξη Επιδόσεων Επιστημονικών Δημοσιεύσεων
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Ωκεανία
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]

[Δημοσίευση 05 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Φαρμακευτική
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για University of New England

Παιδαγωγικά QS World University Rankings By Subject
Φαρμακευτική QS World University Rankings By Subject
Ιατρική & Υγεία

Σχετικά με το University of New England

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το UNE είναι ειδικός στα διαδικτυακά προγράμματα, με μια σημαντική επιλογή μαθημάτων που διασφαλίζει ότι οι υποψήφιοι σπουδαστές θα βρουν υλικό που να ανταποκρίνεται στους στόχους της καριέρας τους.
  • Φανταστικές επιλογές διαμονής ιδανικές για να βρουν οι φοιτητές την υποστήριξη από ομοτίμους που μπορεί να χρειάζονται όταν βρίσκονται μακριά από το σπίτι τους και να γνωρίσουν και να κάνουν φίλους.

CONS

• Η ανατροφοδότηση από τους καθηγητές τείνει να είναι αργή. Θα μπορούσε να βελτιωθεί με τη βελτίωση της αναλογίας μαθητών -καθηγητών.
  • Τα παράπονα για την έλλειψη ομοιομορφίας στο στυλ διδασκαλίας των καθηγητών αποτέλεσαν πρόβλημα για ορισμένους φοιτητές.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1938
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
University of New England
2351, Άρμιντεϊλ
Αυστραλία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Living on Campus at UNE
  • UNE Nursing: A Passion for Helping Others (BSN Program)
  • A Student's Perspective on Studying Abroad in Morocco
  • Student Sam Saleh, UNE Academy of Digital Sciences
  • UNE Student: Research Opportunities

University of New England : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of New England κατατάσσεται στη θέση #38 σε Αυστραλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 42 πανεπιστημίων σε Αυστραλία.

Το University of New England κατατάσσεται #1 σε Άρμιντεϊλ στη συνολική βαθμολογία μας.

Το University of New England συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, NTU Performance Ranking of Scientific Papers, StuDocu World University Ranking - Oceania, QS World University Rankings: Sustainability , κλπ. Δες τις 9 κατατάξεις του University of New England.

Το University of New England έφτασε #7 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Ωκεανία. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of New England.

Το University of New England κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Γεωργία. Κατατάσσεται #151 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Agriculture & Forestry). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of New England.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of New England κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Άρμιντεϊλ και #38 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αυστραλία. Δες όλες τις κατατάξεις του University of New England.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of New England κατατάσσεται #38 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αυστραλία και The University of Melbourne κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.