University of Le Havre (University of Le Havre) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Le Havre
  • Μαρτίου 2024: Το University of Le Havre κατατάσσεται 2974 σε από Scimago Institutions.
  • Δεκεμβρίου 2023: Νέα έκδοση του . University of Le Havre κατάταξη #2518.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το University of Le Havre επιτυγχάνει θέση 2976.
  • Σεπτεμβρίου 2021: Δημοσίευση StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - EMEA - Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική. Θέση κατάταξης #559.

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το University of Le Havre

Βασικά στοιχεία

Τηλέφωνο:
+33 2 32 74 40 00
Διεύθυνση:
25 Rue Philippe Lebon, BP 1123
76063, Χάβρη
Γαλλία
Ιστοσελίδα:
Social:

University of Le Havre : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Le Havre κατατάσσεται στη θέση #126 σε Γαλλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 275 πανεπιστημίων σε Γαλλία.

Το University of Le Havre κατατάσσεται #1 σε Χάβρη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Χάβρη.

Το University of Le Havre συγκαταλέγεται σε Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - EMEA - Europe, the Middle East and Africa, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 5 κατατάξεις του University of Le Havre.

Το University of Le Havre έφτασε #52 σε L'Etudiant Palmarès de l'insertion en master - Gestion. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Le Havre.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Le Havre κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Χάβρη και #126 μεταξύ πανεπιστημίων σε Γαλλία. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Le Havre.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Le Havre κατατάσσεται #126 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Γαλλία και Paris-Saclay University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Χάβρη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.