University of Évry-Val d'Essonne (University of Évry-Val d'Essonne) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Évry-Val d'Essonne
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το University of Évry-Val d'Essonne επιτυγχάνει θέση 1668.
  • Ιουλίου 2023: Το University of Évry-Val d'Essonne κατατάσσεται 2011 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Απριλίου 2022: CWUR Center for World University Rankings : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων με το University of Évry-Val d'Essonne στη θέση 1144.
  • Σεπτεμβρίου 2021: StuDocu : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - EMEA - Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική με το University of Évry-Val d'Essonne στη θέση 480.

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    • #2011
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το University of Évry-Val d'Essonne

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+33 1 69 47 70 00
Διεύθυνση:
Boulevard François Mitterrand
91025, Εβρύ
Γαλλία
Ιστοσελίδα:
Social:

University of Évry-Val d'Essonne : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Évry-Val d'Essonne κατατάσσεται στη θέση #104 σε Γαλλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 275 πανεπιστημίων σε Γαλλία.

Το University of Évry-Val d'Essonne κατατάσσεται #2 σε Εβρύ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Εβρύ.

Το University of Évry-Val d'Essonne συγκαταλέγεται σε Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, StuDocu World University Ranking - EMEA - Europe, the Middle East and Africa, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του University of Évry-Val d'Essonne.

Το University of Évry-Val d'Essonne έφτασε #6 σε L'Etudiant Palmarès de l'insertion en master - Gestion. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Évry-Val d'Essonne.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Évry-Val d'Essonne κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Εβρύ και #104 μεταξύ πανεπιστημίων σε Γαλλία. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Évry-Val d'Essonne.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Évry-Val d'Essonne κατατάσσεται #104 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Γαλλία και Paris-Saclay University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Εβρύ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.