The University of Notre Dame Australia (The University of Notre Dame Australia) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο Notre Dame της Αυστραλίας, που εδρεύει στην πόλη-λιμάνι Fremantle στη νοτιοδυτική ακτή, είναι ένα ιδιωτικό, καθολικό πανεπιστήμιο. Ο θρησκευτικός χαρακτήρας αυτού του ιδρύματος φέρνει στο προσκήνιο την ιδέα της ηθικής εκπαίδευσης, ακολουθώντας τις καθολικές αξίες, αν και οι φοιτητές μπορούν να προέρχονται (και προέρχονται) από άλλες θρησκείες (ή και καθόλου). Το συμπαγές μέγεθος του πανεπιστημίου και η τοποθεσία του σε μια μικρή πόλη βοηθούν στην επίτευξη της αίσθησης της κοινότητας ενώ βρίσκεστε μακριά από το σπίτι σας.

• Ιουλίου 2023:
  • Ιουνίου 2023:
  • Μαρτίου 2023:

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]
    US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 24 Οκτωβρίου, 2022]
    Scimago Κατατάξεις Ιδρυμάτων
    [Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2023]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    URAP Παγκόσμια Κατάταξη - Κατάταξη Πανεπιστημίων με βάση τις Ακαδημαϊκές Επιδόσεις
    [Δημοσίευση 28 Νοεμβρίου, 2022]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Ωκεανία
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Φαρμακευτική
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Ψυχολογία
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για The University of Notre Dame Australia

Ψυχολογία URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές
Φαρμακευτική QS World University Rankings By Subject
Ιατρική & Υγεία

Σχετικά με το The University of Notre Dame Australia

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το Πανεπιστήμιο Notre Dame της Αυστραλίας καταφέρνει να συνδυάζει τις πρακτικές της χριστιανικής πίστης με ακαδημαϊκές σπουδές υψηλής ποιότητας.
  • Οι τάξεις είναι γενικά μικρές, γεγονός που βελτιώνει τη συμμετοχή των φοιτητών και τελικά την επιτυχία των φοιτητών.
  • Το University of Notre Dame Australia προσφέρει μια οδό εισόδου σε αιτούντες που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για προπτυχιακά μαθήματα, που ονομάζεται Tertiary Pathway Program, η οποία ανοίγει τη δυνατότητα εγγραφής σε διάφορα μαθήματα. Ορισμένες επιλογές περιλαμβάνουν τη Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή τη Σχολή Φιλοσοφίας και Θεολογίας.

CONS

• Οι οργανωμένες από το πανεπιστήμιο θέσεις πρακτικής άσκησης μπορεί να μην αξίζουν τον χρόνο σας. Ή τουλάχιστον έτσι υποδηλώνουν τα πολλά παράπονα που ακούγονται από φοιτητές.

Βασικά στοιχεία

Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
19 Mouat Street
Φρίμαντλ
Αυστραλία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Isabella Franz - Business at Notre Dame
  • A university as unique as you. Notre Dame.
  • Lola International Business student
  • Geraldton student Amy Bradley talks about studying Law at Notre Dame
  • Medicine at Notre Dame University

The University of Notre Dame Australia : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το The University of Notre Dame Australia κατατάσσεται στη θέση #39 σε Αυστραλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 42 πανεπιστημίων σε Αυστραλία.

Το The University of Notre Dame Australia κατατάσσεται #1 σε Φρίμαντλ στη συνολική βαθμολογία μας.

Το The University of Notre Dame Australia συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - Oceania , κλπ. Δες τις 10 κατατάξεις του The University of Notre Dame Australia.

Το The University of Notre Dame Australia έφτασε #30 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Ωκεανία. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το The University of Notre Dame Australia.

Το The University of Notre Dame Australia κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #201 σε GRAS Παγκόσμια Κατάταξη Ακαδημαϊκών Θεμάτων - ShanghaiRanking (Nursing). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του The University of Notre Dame Australia.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το The University of Notre Dame Australia κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Φρίμαντλ και #39 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αυστραλία. Δες όλες τις κατατάξεις του The University of Notre Dame Australia.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το The University of Notre Dame Australia κατατάσσεται #39 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αυστραλία και The University of Melbourne κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.