State University of Paraíba (State University of Paraíba) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για State University of Paraíba
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το State University of Paraíba στη θέση 3918.
  • Δεκεμβρίου 2023: Το State University of Paraíba κατατάσσεται 2881 σε από Urap .
  • Σεπτεμβρίου 2023: British Quacquarelli Symonds, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική με το State University of Paraíba στη θέση 251.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #3972.

RUF Ranking de universidades

Social:

State University of Paraíba : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το State University of Paraíba κατατάσσεται στη θέση #90 σε Βραζιλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 211 πανεπιστημίων σε Βραζιλία.

Το State University of Paraíba κατατάσσεται #2 σε Καμπίνα Γκράντε στη συνολική βαθμολογία μας.

Το State University of Paraíba συγκαταλέγεται σε RUF Ranking de universidades, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - Latin America , κλπ. Δες τις 8 κατατάξεις του State University of Paraíba.

Το State University of Paraíba έφτασε #92 σε RUF Ranking de universidades. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το State University of Paraíba.

Το State University of Paraíba κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #1740 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Medical and Health Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του State University of Paraíba.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το State University of Paraíba κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Καμπίνα Γκράντε και #90 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βραζιλία. Δες όλες τις κατατάξεις του State University of Paraíba.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το State University of Paraíba κατατάσσεται #90 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Βραζιλία και University of São Paulo κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.