St. Francis Xavier University (St. Francis Xavier University) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο St. Francis Xavier (StFX) είναι ένα πανεπιστήμιο φιλελεύθερων τεχνών στο Antigonish της Νέας Σκωτίας, το οποίο είναι αφιερωμένο κυρίως στην παροχή προπτυχιακών μαθημάτων και προγραμμάτων και στην ευκαιρία απόκτησης πτυχίου Bachelor, ωστόσο προσφέρει και κάποιες μεταπτυχιακές επιλογές. Οι διαθέσιμες επιλογές, ιδίως σε προπτυχιακό επίπεδο, ποικίλλουν ευρέως, αλλά ένα μοναδικό χαρακτηριστικό του StFX είναι ότι είναι το μοναδικό πανεπιστήμιο στη Βόρεια Αμερική που προσφέρει τέσσερα χρόνια σκωτσέζικης γαελικής γλώσσας.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για St. Francis Xavier University
  • Μαρτίου 2024: Το St. Francis Xavier University κατατάσσεται 1195 σε από Scimago Institutions.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #2076.
  • Οκτωβρίου 2023: (Textile Science and Engineering), ενημέρωση. Το St. Francis Xavier University επιτυγχάνει θέση 151.
  • Οκτωβρίου 2023: Νέα έκδοση του . St. Francis Xavier University κατάταξη #9.

[Δημοσίευση 12 Οκτωβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    • #2076

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Σχετικά με το St. Francis Xavier University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι μαθητές του StFX επισημαίνουν τα μικρά μεγέθη τάξεων ως ένα από τα πιο ευνοϊκά χαρακτηριστικά. Αυτό ευνοεί μια πιο δυναμική σχέση μεταξύ φοιτητή και καθηγητή.
  • Οι διεθνείς φοιτητές αισθάνονται ευπρόσδεκτοι τόσο από το πανεπιστήμιο όσο και από την ίδια την πόλη του Antigonish.
  • Το StFX διαθέτει εξαιρετικές στατιστικές απασχόλησης μετά την αποφοίτηση, οι οποίες αντικατοπτρίζονται στην κατάταξη που απονέμει το Maclean's.

CONS

• Μια επαναλαμβανόμενη προειδοποίηση από τους φοιτητές είναι ότι η στάθμευση στο χώρο του πανεπιστημίου είναι μια πρόκληση, οπότε είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσετε άλλες μεθόδους μεταφοράς για να αποφύγετε το άγχος.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+1 902-863-3300
Διεύθυνση:
PO Box 5000
B2G 1C0, Αντίγκονις (Antigonish)
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Campus Life @ X
  • Rachel's Rant - 3 Things You May Not Know About StFX
  • Why Sociology at StFX?
  • StFX: The Best Educational Experience

St. Francis Xavier University : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το St. Francis Xavier University κατατάσσεται στη θέση #43 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το St. Francis Xavier University κατατάσσεται #1 σε Αντίγκονις (Antigonish) στη συνολική βαθμολογία μας.

Το St. Francis Xavier University συγκαταλέγεται σε MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του St. Francis Xavier University.

Το St. Francis Xavier University έφτασε #9 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το St. Francis Xavier University.

Το St. Francis Xavier University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Πληροφορική. Κατατάσσεται #151 σε (Computer Science & Engineering). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του St. Francis Xavier University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το St. Francis Xavier University κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Αντίγκονις (Antigonish) και #43 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του St. Francis Xavier University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το St. Francis Xavier University κατατάσσεται #43 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.