Royal Military College of Canada (Royal Military College of Canada) : Κατατάξεις

Το Βασιλικό Στρατιωτικό Κολλέγιο του Καναδά (RMC), που βρίσκεται στο Kingston, είναι στρατιωτικό κολλέγιο με πρωταρχικό σκοπό την εκπαίδευση δοκίμων για στρατιωτική θητεία. Είναι επίσης ο μόνος ομοσπονδιακός οργανισμός στον Καναδά που έχει τη δυνατότητα να απονέμει επίσημα αναγνωρισμένα πτυχία. Τα προγράμματα είναι διαθέσιμα τόσο για τους προπτυχιακούς όσο και για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές, με τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ σπουδών στην πανεπιστημιούπολη ή σπουδών εξ αποστάσεως μέσω διαδικτύου.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Royal Military College of Canada
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Royal Military College of Canada στη θέση 3018.
  • Δεκεμβρίου 2023: Το Royal Military College of Canada κατατάσσεται 15 σε από RUY.
  • Δεκεμβρίου 2023: Το Royal Military College of Canada κατατάσσεται 43 σε από RUY.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #3888.

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Royal Military College of Canada

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Προσιτά δίδακτρα για τους εγχώριους φοιτητές, σε λιγότερο από 7.000 δολάρια Καναδά.
  • Παρά το γεγονός ότι είναι ένα Στρατιωτικό Κολλέγιο με κουλτούρα παράδοσης, προσφέρει ένα σύγχρονο και σχετικό πρόγραμμα σπουδών, προετοιμάζοντας τους σπουδαστές για την απασχόληση με τη γενική έννοια.
  • Το Βασιλικό Στρατιωτικό Κολλέγιο του Καναδά είναι ο μόνος ομοσπονδιακός οργανισμός που απονέμει επίσημα πτυχία σε ολόκληρη τη χώρα.

CONS

• Ένα επαναλαμβανόμενο παράπονο των μαθητών είναι ότι το μενού της καφετέριας είναι περιορισμένο, προσφέροντας συχνά το ίδιο φαγητό επανειλημμένα.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+1 613-541-6000
Διεύθυνση:
PO Box 17000, Station Forces
K7K 7B4, Κίνγκστον CA
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:

Royal Military College of Canada : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Κίνγκστον CA:

Συχνές ερωτήσεις

Το Royal Military College of Canada κατατάσσεται στη θέση #48 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Royal Military College of Canada κατατάσσεται #2 σε Κίνγκστον CA στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Royal Military College of Canada συγκαταλέγεται σε Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 4 κατατάξεις του Royal Military College of Canada.

Το Royal Military College of Canada έφτασε #15 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Royal Military College of Canada.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Royal Military College of Canada κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Κίνγκστον CA και #48 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Royal Military College of Canada.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Royal Military College of Canada κατατάσσεται #48 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.