Princess Sumaya University for Technology (Princess Sumaya University for Technology) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Princess Sumaya University for Technology
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Princess Sumaya University for Technology στη θέση 3461.
  • Δεκεμβρίου 2023: Νέα έκδοση του . Princess Sumaya University for Technology κατάταξη #1201.
  • Οκτωβρίου 2023: British Quacquarelli Symonds, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Princess Sumaya University for Technology στη θέση 44.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Princess Sumaya University for Technology κατάταξη #2288.

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]

[Δημοσίευση 18 Οκτωβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    UniRank 4icu: 200 Κορυφαία Αραβόφωνα Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 11 Αυγούστου, 2022]

[Δημοσίευση 05 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά
    [Δημοσίευση 01 Ιουνίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Σχετικά με το Princess Sumaya University for Technology

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
PO Box 925819
11941, Αλ Τζουμπάιχα (Al Jubaiha)
Ιορδανία
Ιστοσελίδα:
Social:

Princess Sumaya University for Technology : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Princess Sumaya University for Technology κατατάσσεται στη θέση #9 σε Ιορδανία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 28 πανεπιστημίων σε Ιορδανία.

Το Princess Sumaya University for Technology κατατάσσεται #1 σε Αλ Τζουμπάιχα (Al Jubaiha) στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Princess Sumaya University for Technology συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, QS University Rankings: Arab Region, Scimago Institutions Rankings, UniRank 4icu: Top 200 Arabic-Speaking Universities, QS World University Rankings: Sustainability, Webometrics Ranking Web of Universities , κλπ. Δες τις 8 κατατάξεις του Princess Sumaya University for Technology.

Το Princess Sumaya University for Technology έφτασε #44 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Princess Sumaya University for Technology.

Το Princess Sumaya University for Technology κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Πληροφορική. Κατατάσσεται #401 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Computer Science & Information Systems). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Princess Sumaya University for Technology.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Princess Sumaya University for Technology κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Αλ Τζουμπάιχα (Al Jubaiha) και #9 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ιορδανία. Δες όλες τις κατατάξεις του Princess Sumaya University for Technology.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Princess Sumaya University for Technology κατατάσσεται #9 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ιορδανία και University of Jordan κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.