Polytechnic School of Montreal (Polytechnic School of Montreal) : Κατατάξεις

Το Polytechnique Montréal, παλαιότερα γνωστό ως École Polytechnique de Montréal, είναι μια δίγλωσση σχολή μηχανικών που προσφέρει μεταπτυχιακή και μεταπτυχιακή εκπαίδευση και είναι πολύ γνωστό για την ερευνητική του δραστηριότητα. Το ίδρυμα αυτό προσφέρει περισσότερα προγράμματα μηχανικής από οποιοδήποτε άλλο στη χώρα, συμπεριλαμβανομένων των αεροδιαστημικών, βιοϊατρικών και πυρηνικών, για να αναφέρουμε μόνο μερικά.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Polytechnic School of Montreal
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Polytechnic School of Montreal στη θέση 789.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #946.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Polytechnic School of Montreal κατάταξη #788.
  • Ιουλίου 2023: URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Business), ενημέρωση. Το Polytechnic School of Montreal επιτυγχάνει θέση 977.

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Οικονομικά

Χημική Μηχανική
    Πολιτική Μηχανική
    Μηχανική Περιβάλλοντος
    Μηχανολογία

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Polytechnic School of Montreal

Πολιτική Μηχανική URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Οικονομικά URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές
Γεωργία URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Σχετικά με το Polytechnic School of Montreal

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Με ετήσιο προϋπολογισμό κοντά στο 1 εκατομμύριο δολάρια, η βιβλιοθήκη τους είναι σχεδόν χωρίς αντίπαλο όσον αφορά τις συλλογές εγγράφων που εξειδικεύονται σε θέματα εφαρμοσμένων επιστημών και τεχνολογίας.
  • Στους μαθητές παρέχονται δωρεάν εργαστήρια για το πώς να χρησιμοποιούν καλύτερα τους ακαδημαϊκούς πόρους της σχολής, καθώς το τεράστιο εύρος του υλικού μπορεί να είναι εκφοβιστικό στην αρχή.
  • Ένα φημισμένο ερευνητικό πανεπιστήμιο, με πολυάριθμα βραβεία για τη συχνότητα με την οποία η έρευνά του αναφέρεται σε ακαδημαϊκά περιοδικά.

CONS

• Πολλοί μαθητές έχουν εκφράσει την άποψη ότι υπάρχει υπερβολική εξάρτηση από το Powerpoint στην τάξη.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+1 514-340-4711
Διεύθυνση:
CP 6079, Succursale Centre Ville
H3C 3A7, Μόντρεαλ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Choisir Poly… Vivre Montréal!
  • Nabil Fates - Polytechnique Montréal
  • Études supérieures - Polytechnique Montréal
  • Sabrina Watelle - Polytechnique Montréal

Polytechnic School of Montreal : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Μόντρεαλ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Polytechnic School of Montreal κατατάσσεται στη θέση #37 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Polytechnic School of Montreal κατατάσσεται #6 σε Μόντρεαλ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 6 πανεπιστήμια σε Μόντρεαλ.

Το Polytechnic School of Montreal συγκαταλέγεται σε Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 5 κατατάξεις του Polytechnic School of Montreal.

Το Polytechnic School of Montreal έφτασε #258 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Polytechnic School of Montreal.

Το Polytechnic School of Montreal κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Μηχανική. Κατατάσσεται #111 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Industrial & Manufacturing Engineering). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Polytechnic School of Montreal.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Polytechnic School of Montreal κατατάσσεται #6 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Μόντρεαλ και #37 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Polytechnic School of Montreal.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Polytechnic School of Montreal κατατάσσεται #37 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Μόντρεαλ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.