Plymouth College of Art (Plymouth College of Art) : Κατατάξεις

Το Plymouth College of Art είναι μια εξειδικευμένη σχολή τέχνης και σχεδιασμού, που βρίσκεται στην αγγλική πόλη Πλίμουθ. Η πανεπιστημιούπολή του βρίσκεται στο κέντρο της πόλης και είναι κατανεμημένη σε τέσσερα ξεχωριστά κτίρια. Κάθε κτίριο παρέχει τις σύγχρονες εγκαταστάσεις που χρησιμοποιούνται για μαθήματα όπως Fine Art, Filmmaking, Animation, μεταξύ πολλών άλλων.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Plymouth College of Art
  • Σεπτεμβρίου 2023: The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Business and Management), ενημέρωση. Το Plymouth College of Art επιτυγχάνει θέση 32.
  • Ιουνίου 2023: Το Plymouth College of Art κατατάσσεται 73 σε CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Business & Management Studies) από The University League Tables.

Κατατάξεις αντικειμένου

Σχέδιο

Γραφιστική
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    Εσωτερική Διακόσμηση
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Plymouth College of Art

Εσωτερική Διακόσμηση The Guardian University League Tables by Subject
Σχέδιο

Αξιολογήσεις φοιτητών για Plymouth College of Art

Ικανοποίηση φοιητητών:
4.3 (με βάση 691 αξιολογήσεις φοιτητών)
Google ratings:
4.3 (με βάση 691 αξιολογήσεις φοιτητών)

"Η βιβλιοθήκη είναι γεμάτη από υλικό που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε, όπως συνδρομές σε ενημερωμένα περιοδικά και βιβλία που θα ήταν ακριβό να αγοράσουμε μόνοι μας. Αναμένεται κατά κάποιον τρόπο να μελετάς ανεξάρτητα, οπότε νομίζω ότι οι νέοι φοιτητές δεν πρέπει να περιμένουν μεγάλη βοήθεια με τις εργασίες εδώ. Προσωπικά μου αρέσει αυτή η προσέγγιση, επειδή μου δίνει μεγαλύτερη ελευθερία".

"Για μένα ως φοιτήτρια Φωτογραφίας οι εγκαταστάσεις εδώ δεν θα μπορούσαν να είναι καλύτερες. Υπάρχει ένα σύστημα κρατήσεων για ακριβό και υψηλής ποιότητας εξοπλισμό και έχετε πρόσβαση σε σκοτεινούς θαλάμους καθώς και σε σουίτες επεξεργασίας ήχου και βίντεο."

Σχετικά με το Plymouth College of Art

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Ένα από τα πιο επαναλαμβανόμενα σχόλια των φοιτητών είναι ότι το κολέγιο παρέχει εξαιρετικές εγκαταστάσεις και υλικά για όλα τα μαθήματα, συμπεριλαμβανομένου εξοπλισμού υψηλών προδιαγραφών, όπως φωτογραφικές μηχανές Hassleblad και τάμπλετ γραφικών που διατίθενται προς ενοικίαση.
  • Οι καθηγητές βοηθούν τους σπουδαστές στην εξεύρεση θέσεων πρακτικής άσκησης, και αυτό γίνεται λαμβάνοντας υπόψη τα ενδιαφέροντα και τους επαγγελματικούς στόχους του καθενός για να βρεθεί μια θέση πρακτικής άσκησης που είναι πραγματικά επωφελής για τον μαθητή.

CONS

• Δεν αφιερώνεται πολύς χρόνος στη διδασκαλία μέσα στην τάξη, καθώς οι μαθητές αναμένεται να μάθουν ανεξάρτητα, εκτός τάξης σε πολλές περιπτώσεις.
  • Μια επαναλαμβανόμενη άποψη σχετικά με τα μαθήματα εδώ είναι ότι ορισμένα προγράμματα δεν είναι τόσο συγκεκριμένα όσο διαφημίζονται, και στην πραγματικότητα διδάσκουν ένα πολύ πιο γενικευμένο πρόγραμμα σπουδών.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+44 (0)1752 203434
Διεύθυνση:
Tavistock Pl
PL4 8AT, Πλύμουθ
Αγγλία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Postgrad student talks about life at Plymouth College of Art
  • Alex's Student Vlog

NSS Αθροιστικές Αξιολογήσεις Φοιτητών

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα σχετικά με: Plymouth College of Art για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο όλων των πανεπιστημίων του Ηνωμένου Βασιλείου.

Σύνθεση φοιτητών του Plymouth College of Art

Plymouth College of Art : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Πλύμουθ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Plymouth College of Art κατατάσσεται στη θέση #137 σε Αγγλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 382 πανεπιστημίων σε Αγγλία.

Το Plymouth College of Art κατατάσσεται #4 σε Πλύμουθ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Πλύμουθ.

Το Plymouth College of Art κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Σχέδιο. Κατατάσσεται #7 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Interior Design). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Plymouth College of Art.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Plymouth College of Art κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Πλύμουθ και #137 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αγγλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Plymouth College of Art.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Plymouth College of Art κατατάσσεται #137 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αγγλία και University of Oxford κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Πλύμουθ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.