Ontario College of Art and Design University (Ontario College of Art and Design University) : Κατατάξεις

Το Ontario College of Art and Design, γνωστό και ως OCAD, είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο τέχνης και σχεδιασμού που βρίσκεται στο Τορόντο του Οντάριο. Μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους ότι το κολέγιο είναι το μεγαλύτερο και παλαιότερο εκπαιδευτικό ίδρυμα για την τέχνη και το σχεδιασμό σε ολόκληρο τον Καναδά.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Ontario College of Art and Design University
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Ontario College of Art and Design University επιτυγχάνει θέση 5509.
  • Μαρτίου 2023: British Quacquarelli Symonds, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Business & Management Studies) με το Ontario College of Art and Design University στη θέση 51.

Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Ontario College of Art and Design University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι φοιτητές τονίζουν την μοντέρνα και καλλιτεχνική αρχιτεκτονική των κτιρίων της πανεπιστημιούπολης, ενώ σημειώνουν επίσης ότι η πανεπιστημιούπολη διατηρείται απόλυτα καθαρή όλες τις ώρες.
  • Ένα κοινό σημείο επαίνου από τους μαθητές είναι ότι υπάρχει μια κουλτούρα αμοιβαίας υποστήριξης που επιδεικνύουν οι μαθητές.
  • Κατατάσσεται υψηλά από την QS σε παγκόσμια κλίμακα για τα ποιοτικά προγράμματα Τέχνης και Σχεδιασμού.

CONS

• Η πιο συχνή κριτική είναι ότι οι πόροι του σχολείου θα μπορούσαν να είναι πιο σύγχρονοι, καθώς ο εξοπλισμός του στούντιο είναι κάπως ξεπερασμένος και δεν ανταποκρίνεται στο αναμενόμενο επίπεδο.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
+1 416-977-6000
Διεύθυνση:
100 McCaul Street
Τορόντο
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Experiential Learning at OCAD University
  • Student Feedback on Courses
  • Interviews with Graduate Digital Futures Students
  • OCAD University - Graphic Design
  • OCAD University - Material Art & Design

Ontario College of Art and Design University : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Τορόντο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Ontario College of Art and Design University κατατάσσεται στη θέση #63 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Ontario College of Art and Design University κατατάσσεται #4 σε Τορόντο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 4 πανεπιστήμια σε Τορόντο.

Το Ontario College of Art and Design University συγκαταλέγεται σε Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 2 κατατάξεις του Ontario College of Art and Design University.

Το Ontario College of Art and Design University έφτασε #5509 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Ontario College of Art and Design University.

Το Ontario College of Art and Design University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #51 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Art & Design). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Ontario College of Art and Design University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Ontario College of Art and Design University κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Τορόντο και #63 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Ontario College of Art and Design University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Ontario College of Art and Design University κατατάσσεται #63 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Τορόντο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.