Northern Ontario School of Medicine (Northern Ontario School of Medicine) : Κατατάξεις

Η Ιατρική Σχολή του Βόρειου Οντάριο (Northern Ontario School of Medicine - NOSM) είναι μια ιατρική σχολή που εξυπηρετεί τη διπλή λειτουργία της εκπαίδευσης γιατρών και συμβάλλει στην υγειονομική περίθαλψη στο Βόρειο Οντάριο. Η NOSM είναι η πρώτη καναδική ιατρική σχολή που φιλοξενείται από δύο πανεπιστήμια, το Πανεπιστήμιο Laurentian και το Πανεπιστήμιο Lakehead, τα οποία απέχουν μεταξύ τους περισσότερα από 1.000 χιλιόμετρα.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Northern Ontario School of Medicine
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #3049.
  • Δεκεμβρίου 2023: Urap : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Northern Ontario School of Medicine στη θέση 2821.
  • Ιουλίου 2023: Το Northern Ontario School of Medicine κατατάσσεται 3359 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Business). Θέση κατάταξης #881.

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Northern Ontario School of Medicine

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Η πιο συνηθισμένη γνώμη των φοιτητών του NOSM είναι ότι οι εγκαταστάσεις είναι υψηλού επιπέδου.
  • Πολλοί σπουδαστές του NOSM γίνονται γιατροί, δίνοντας στους νέους σπουδαστές την εμπιστοσύνη ότι πρόκειται για ένα ίδρυμα που παράγει αδειοδοτημένα ιατρικά επαγγέλματα.
  • Ένα σημαντικό πλεονέκτημα όσον αφορά την ικανοποίηση των μαθητών είναι ότι το σχολείο διατηρεί μικρές τάξεις.

CONS

• Ορισμένοι φοιτητές έχουν παραπονεθεί ότι οι όροι διαμονής στο χώρο του ξενοδοχείου είναι ασαφείς, γι' αυτό συνιστάται να μιλήσετε απευθείας με ένα μέλος της διοίκησης για να διευκρινίσετε τυχόν αμφιβολίες.

Βασικά στοιχεία

Διεύθυνση:
Θάντερ Μπέι
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • CampMED

Northern Ontario School of Medicine : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Θάντερ Μπέι:

Συχνές ερωτήσεις

Το Northern Ontario School of Medicine κατατάσσεται στη θέση #50 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Northern Ontario School of Medicine κατατάσσεται #2 σε Θάντερ Μπέι στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Northern Ontario School of Medicine συγκαταλέγεται σε Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 4 κατατάξεις του Northern Ontario School of Medicine.

Το Northern Ontario School of Medicine έφτασε #2821 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Northern Ontario School of Medicine.

Το Northern Ontario School of Medicine κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #881 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Medical and Health Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Northern Ontario School of Medicine.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Northern Ontario School of Medicine κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Θάντερ Μπέι και #50 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Northern Ontario School of Medicine.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Northern Ontario School of Medicine κατατάσσεται #50 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.