Nazareth College of Rochester (Nazareth College of Rochester) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Nazareth College of Rochester
  • Ιουλίου 2023: Το Nazareth College of Rochester κατατάσσεται 6262 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Μαΐου 2022: Το Nazareth College of Rochester κατατάσσεται 559 σε MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας από MONEY.
  • Νοεμβρίου 2021: Νέα έκδοση του Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Nazareth College of Rochester κατάταξη #432.
  • Νοεμβρίου 2021: Payscale : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο) με το Nazareth College of Rochester στη θέση 1289.

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    Kiplinger's - Καλύτερες Αξίες για Κολέγια
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2019]
    MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας
    [Δημοσίευση 16 Μαΐου, 2022]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη
    Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Nazareth College of Rochester

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Ιατρική & Υγεία

Σχετικά με το Nazareth College of Rochester

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1924
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
4245 East Avenue
14618-37, Ρότσεστερ
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:

Nazareth College of Rochester : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Ρότσεστερ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Nazareth College of Rochester κατατάσσεται στη θέση #1701 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Nazareth College of Rochester κατατάσσεται #7 σε Ρότσεστερ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 7 πανεπιστήμια σε Ρότσεστερ.

Το Nazareth College of Rochester συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Kiplinger's Best College Values, MONEY Best Colleges in America, ranked by value, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του Nazareth College of Rochester.

Το Nazareth College of Rochester έφτασε #333 σε Kiplinger's - Καλύτερες Αξίες για Κολέγια. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Nazareth College of Rochester.

Το Nazareth College of Rochester κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #432 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Nazareth College of Rochester.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Nazareth College of Rochester κατατάσσεται #7 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Ρότσεστερ και #1701 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Nazareth College of Rochester.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Nazareth College of Rochester κατατάσσεται #1701 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Ρότσεστερ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.