National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine (National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #2570.
  • Οκτωβρίου 2023: (Business and Economics), ενημέρωση. Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine επιτυγχάνει θέση 801.
  • Σεπτεμβρίου 2023: THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine επιτυγχάνει θέση 1501.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine στη θέση 1829.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία
    [Δημοσίευση 15 Δεκεμβρίου, 2021]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων BRICS
    [Δημοσίευση 06 Μαΐου, 2019]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

[Δημοσίευση 19 Οκτωβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine

Μηχανική THE World University Rankings by Subject

Σχετικά με το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
ul. Heroyiv Oborony 15
3041,
Ουκρανία
Ιστοσελίδα:
Social:

National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine κατατάσσεται στη θέση #9 σε Ουκρανία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 135 πανεπιστημίων σε Ουκρανία.

Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine κατατάσσεται #3 σε στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 20 πανεπιστήμια σε .

Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, QS World University Rankings, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 8 κατατάξεις του National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine.

Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine έφτασε #183 σε QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine.

Το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Γεωργία. Κατατάσσεται #301 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Agriculture & Forestry). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine κατατάσσεται #3 μεταξύ των πανεπιστημίων σε και #9 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ουκρανία. Δες όλες τις κατατάξεις του National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine κατατάσσεται #9 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ουκρανία και Sumy State University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: . Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.