National Institute of Scientific Research (National Institute of Scientific Research) : Κατατάξεις

Το Institut National de la Recherche Scientifique (INRS), ή Εθνικό Ινστιτούτο Επιστημονικής Έρευνας, είναι ένα πανεπιστήμιο με επίκεντρο την έρευνα που προσφέρει αποκλειστικά μεταπτυχιακά μαθήματα και προγράμματα. Το INRS επικεντρώνεται σε τέσσερις τομείς: ενέργεια, υλικά και τηλεπικοινωνίες- υγεία του ανθρώπου, των ζώων και του περιβάλλοντος- νερό, γη και περιβάλλον- και αστικοποίηση, πολιτισμός και κοινωνία.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για National Institute of Scientific Research
  • Μαρτίου 2024: Το National Institute of Scientific Research κατατάσσεται 1176 σε από Scimago Institutions.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #26.
  • Οκτωβρίου 2023: ShanghaiRanking Consultancy : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από (Textile Science and Engineering) με το National Institute of Scientific Research στη θέση 301.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το National Institute of Scientific Research επιτυγχάνει θέση 1133.

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]

Φυσικές Επιστήμες

Σχετικά με το National Institute of Scientific Research

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι εκπαιδευόμενοι επισημαίνουν τις άπειρες διαθέσιμες φοιτητικές υπηρεσίες, συμπεριλαμβανομένων των εργαστηρίων απασχόλησης, των υπηρεσιών ψυχικής υγείας και της διαχείρισης του άγχους.
  • Μια επαναλαμβανόμενη άποψη των αποφοίτων είναι ότι η εξεύρεση εργασίας μετά την αποφοίτηση είναι σχετικά εύκολη, γεγονός που πιθανότατα σχετίζεται με την κατάταξη και το κύρος του INRS.
  • Ένα από τα ελάχιστα ιδρύματα που προσφέρουν πτυχίο σχετικό με την περιβαλλοντική υγεία, με μαθήματα και προγράμματα σε ένα ευρύ φάσμα θεμάτων που σχετίζονται με περιβαλλοντικά θέματα.

CONS

• Ορισμένοι φοιτητές αναφέρουν ότι η διαδικασία εισδοχής μπορεί να είναι αργή, ιδίως για τις αιτήσεις των διεθνών φοιτητών, γι' αυτό μπορεί να συνιστάται η υποβολή όλων των αιτήσεων όσο το δυνατόν νωρίτερα.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1969
Διεύθυνση:
490 rue Couronne
G1K 9A9, Κεμπέκ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Étudier à l'Institut national de la recherche scientifique : choisir tous les atouts pour réussir
  • Étudiants-chercheurs en sciences de l'eau
  • Vox pop sur l'Université INRS (English)
  • Étudiants-chercheurs en sciences de la Terre

National Institute of Scientific Research : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Κεμπέκ:

Συχνές ερωτήσεις

Το National Institute of Scientific Research κατατάσσεται στη θέση #36 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το National Institute of Scientific Research κατατάσσεται #2 σε Κεμπέκ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Κεμπέκ.

Το National Institute of Scientific Research συγκαταλέγεται σε Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall Δες τις 7 κατατάξεις του National Institute of Scientific Research.

Το National Institute of Scientific Research έφτασε #26 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το National Institute of Scientific Research.

Το National Institute of Scientific Research κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Μηχανική. Κατατάσσεται #151 σε (Telecommunication Engineering). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του National Institute of Scientific Research.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το National Institute of Scientific Research κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Κεμπέκ και #36 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του National Institute of Scientific Research.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το National Institute of Scientific Research κατατάσσεται #36 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Κεμπέκ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.