Mount Saint Vincent University (Mount Saint Vincent University) : Κατατάξεις

Το Mount Saint Vincent University (MSVU), γνωστό και ως The Mount, είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που επικεντρώνεται κυρίως σε προπτυχιακά προγράμματα στις τέχνες, τις επιστήμες και την εκπαίδευση, αν και προσφέρει επίσης μερικά μεταπτυχιακά πτυχία καθώς και διπλώματα και πιστοποιητικά επαγγελματικής κατάρτισης. Η πανεπιστημιούπολη του MSVU βρίσκεται στα περίχωρα της πόλης Χάλιφαξ της Νέας Σκωτίας και είναι ένας δασώδης φυσικός χώρος με όμορφη θέα στο λιμάνι που βρίσκεται από κάτω. Όλα τα κύρια κτίρια συνδέονται μεταξύ τους με έναν κλειστό διάδρομο, ώστε οι φοιτητές να μπορούν να πηγαίνουν από το ένα κτίριο στο άλλο χωρίς να ανησυχούν για τις καιρικές συνθήκες. Το σώμα των 4.000+ φοιτητών είναι ποικιλόμορφο και καλωσορίζει διεθνείς φοιτητές από περισσότερες από 70 χώρες.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Mount Saint Vincent University
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Mount Saint Vincent University στη θέση 4175.
  • Οκτωβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #15.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Mount Saint Vincent University κατάταξη #2823.

[Δημοσίευση 12 Οκτωβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Mount Saint Vincent University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι φοιτητές εκτιμούν ότι η πανεπιστημιούπολη απέχει μόλις λίγα λεπτά από το κέντρο του Χάλιφαξ. Αυτό δίνει στους φοιτητές τη δυνατότητα να ζουν εκτός πανεπιστημιούπολης, καθώς και να έχουν πρόσβαση στα καταστήματα και τις ευκαιρίες ψυχαγωγίας της πόλης.
  • Ένα πλεονέκτημα των σπουδών στο MSVU είναι ότι τα μεγέθη των τάξεων είναι λιγότεροι από 25 φοιτητές, πράγμα που σημαίνει ότι οι μαθητές είναι ευκολότερο να συμμετέχουν στα μαθήματα, καθώς και να ζητούν βοήθεια αν χρειαστεί.
  • Κρατή κατάταξη από το Maclean's στην κατηγορία Primarily Undergraduate.

CONS

• Πολλοί φοιτητές έχουν την εμπειρία ότι το πανεπιστήμιο μπορεί να αργεί να απαντήσει στα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, οπότε μπορεί να συνιστάται να τηλεφωνήσετε απευθείας.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
166 Bedford Highway
B3M 2J6, Χάλιφαξ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • See Yourself at the Mount
  • Why did you come to The Mount?
  • Senior Varsity Video 2021
  • Mystic Memories 2017-2018
  • Mount Saint Vincent University Tourism & Hospitality Management

Mount Saint Vincent University : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Χάλιφαξ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Mount Saint Vincent University κατατάσσεται στη θέση #88 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Mount Saint Vincent University κατατάσσεται #4 σε Χάλιφαξ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 6 πανεπιστήμια σε Χάλιφαξ.

Το Mount Saint Vincent University συγκαταλέγεται σε MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 3 κατατάξεις του Mount Saint Vincent University.

Το Mount Saint Vincent University έφτασε #15 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Mount Saint Vincent University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Mount Saint Vincent University κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Χάλιφαξ και #88 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Mount Saint Vincent University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Mount Saint Vincent University κατατάσσεται #88 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Χάλιφαξ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.