Magna Graecia University of Catanzaro (Magna Graecia University of Catanzaro) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Magna Graecia University of Catanzaro
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Magna Graecia University of Catanzaro στη θέση 882.
  • Δεκεμβρίου 2023: Το Magna Graecia University of Catanzaro κατατάσσεται 1118 σε από Urap .
  • Οκτωβρίου 2023: Δημοσίευση (Textile Science and Engineering). Θέση κατάταξης #301.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #1434.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια

Social:

Magna Graecia University of Catanzaro : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Magna Graecia University of Catanzaro κατατάσσεται στη θέση #60 σε Ιταλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 100 πανεπιστημίων σε Ιταλία.

Το Magna Graecia University of Catanzaro κατατάσσεται #1 σε Καταντζάρο στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Magna Graecia University of Catanzaro συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - EMEA - Europe, the Middle East and Africa , κλπ. Δες τις 9 κατατάξεις του Magna Graecia University of Catanzaro.

Το Magna Graecia University of Catanzaro έφτασε #528 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - EMEA - Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Magna Graecia University of Catanzaro.

Το Magna Graecia University of Catanzaro κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #301 σε (Pharmacy & Pharmaceutical Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Magna Graecia University of Catanzaro.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Magna Graecia University of Catanzaro κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Καταντζάρο και #60 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ιταλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Magna Graecia University of Catanzaro.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Magna Graecia University of Catanzaro κατατάσσεται #60 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ιταλία και Sapienza University of Rome κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.