Lviv Polytechnic National University (Lviv Polytechnic National University) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Lviv Polytechnic National University
  • Μαρτίου 2024: Το Lviv Polytechnic National University κατατάσσεται 2289 σε από Scimago Institutions.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το Lviv Polytechnic National University επιτυγχάνει θέση 647.
  • Οκτωβρίου 2023: Νέα έκδοση του (Business and Economics). Lviv Polytechnic National University κατάταξη #601.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Δημοσίευση THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #601.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία
    [Δημοσίευση 15 Δεκεμβρίου, 2021]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 05 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά
    [Δημοσίευση 01 Ιουνίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Lviv Polytechnic National University

Πληροφορική THE World University Rankings by Subject
Μηχανική THE World University Rankings by Subject
Κοινωνικές επιστήμες THE World University Rankings by Subject
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Σχετικά με το Lviv Polytechnic National University

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
ul. Stepan Bandery 12
79013, Λβιβ
Ουκρανία
Ιστοσελίδα:
Social:

Lviv Polytechnic National University : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Lviv Polytechnic National University κατατάσσεται στη θέση #2 σε Ουκρανία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 135 πανεπιστημίων σε Ουκρανία.

Το Lviv Polytechnic National University κατατάσσεται #1 σε Λβιβ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 7 πανεπιστήμια σε Λβιβ.

Το Lviv Polytechnic National University συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, QS World University Rankings, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, Scimago Institutions Rankings, QS World University Rankings: Sustainability, Webometrics Ranking Web of Universities , κλπ. Δες τις 10 κατατάξεις του Lviv Polytechnic National University.

Το Lviv Polytechnic National University έφτασε #106 σε QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Lviv Polytechnic National University.

Το Lviv Polytechnic National University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Μηχανική. Κατατάσσεται #101 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Engineering - Petroleum). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Lviv Polytechnic National University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Lviv Polytechnic National University κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λβιβ και #2 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ουκρανία. Δες όλες τις κατατάξεις του Lviv Polytechnic National University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Lviv Polytechnic National University κατατάσσεται #2 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ουκρανία και Sumy State University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Λβιβ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.