Johnson & Wales University (Johnson & Wales University) : Κατατάξεις

Το Johnson & Wales University (JWU) είναι ένα ιδιωτικό πανεπιστήμιο που ξεκίνησε ως σχολή επιχειρήσεων το 1914. Ιδρύθηκε από δύο γυναίκες, πράγμα αξιοσημείωτο για την εποχή εκείνη. Το JWU προσφέρει επί του παρόντος παραδοσιακή και διαδικτυακή διδασκαλία για τα πτυχία του σε έξι ακαδημαϊκές μονάδες, συμπεριλαμβανομένων των Business, Culinary Arts, Hospitality, Health & Wellness, Engineering & Design και Arts & Sciences. Τα προγράμματα που διδάσκονται στην κεντρική πανεπιστημιούπολη κατανέμονται σε δύο τοποθεσίες: Downcity, η αρχική πανεπιστημιούπολη ακριβώς στην πόλη Providence και Harborside, στην πόλη Cranston περίπου 5 μίλια (15 λεπτά) μακριά. Η πανεπιστημιούπολη του JWU Providence είναι αρκετά γνωστή, ιδίως στους ιδιοκτήτες κατοικίδιων ζώων, καθώς έχει ανακηρυχθεί η πιο φιλική προς τα κατοικίδια πανεπιστημιούπολη της χώρας.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Johnson & Wales University
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #3974.
  • Μαρτίου 2023: Νέα έκδοση του QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Business & Management Studies). Johnson & Wales University κατάταξη #51.
  • Μαρτίου 2022: Us News : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ) (Medicine Primary Care) με το Johnson & Wales University στη θέση 207.
  • Ιανουαρίου 2022: (Business), ενημέρωση. Το Johnson & Wales University επιτυγχάνει θέση 116.

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

[Δημοσίευση ]

[Δημοσίευση ]

Παιδαγωγικά
    US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ)
    [Δημοσίευση 28 Μαρτίου, 2022]

Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Johnson & Wales University

Επιχειρήσεις US News: Best Online Master's in Business Programs
Επιχειρήσεις
Παιδαγωγικά US News: Best Grad Schools (US)
Πληροφορική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Σχετικά με το Johnson & Wales University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Άφθονες δραστηριότητες και εκδηλώσεις στην πανεπιστημιούπολη.
  • Το JWU έχει αναλογία φοιτητών προς διδάσκοντες 18:1, ώστε οι φοιτητές να λαμβάνουν την εξατομικευμένη προσοχή που χρειάζονται για να επιτύχουν .
  • Η πανεπιστημιούπολη είναι φιλική προς τα κατοικίδια, γεγονός που αποτελεί πλεονέκτημα για όσους δεν θέλουν να αφήσουν πίσω τα κατοικίδιά τους. Φροντίστε όμως να ελέγξετε τους κανόνες τους, δεν είναι όλα τα κατοικίδια ευπρόσδεκτα!

CONS

• Δεν υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές για φαγητό όσες υπήρχαν πριν.
  • Οι φοιτητικές εστίες μπορεί να είναι ανυπόφορα θορυβώδεις.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1914
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
8 Abbott Park Place
02903-37, Πρόβιντενς
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Johnson & Wales Providence: Undergraduate Year in Review
  • What’s the Best Part of Being a JWU Providence Wildcat?
  • JWU Student Stories: Providence
  • Why JWU Providence - Student Testimonials

Johnson & Wales University : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Πρόβιντενς:

Συχνές ερωτήσεις

Το Johnson & Wales University κατατάσσεται στη θέση #1849 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Johnson & Wales University κατατάσσεται #5 σε Πρόβιντενς στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Πρόβιντενς.

Το Johnson & Wales University συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), StuDocu World University Ranking - US & Canada, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 10 κατατάξεις του Johnson & Wales University.

Το Johnson & Wales University έφτασε #311 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Johnson & Wales University.

Το Johnson & Wales University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Επιχειρήσεις. Κατατάσσεται #51 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Hospitality & Leisure Management). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Johnson & Wales University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Johnson & Wales University κατατάσσεται #5 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Πρόβιντενς και #1849 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Johnson & Wales University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Johnson & Wales University κατατάσσεται #1849 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Πρόβιντενς. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.