Foro Italico University of Rome (Foro Italico University of Rome) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Foro Italico University of Rome
  • Μαρτίου 2024: Νέα έκδοση του . Foro Italico University of Rome κατάταξη #2686.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το Foro Italico University of Rome επιτυγχάνει θέση 2561.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το Foro Italico University of Rome στη θέση 3362.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Business). Θέση κατάταξης #1154.

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Foro Italico University of Rome

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Piazza de Bosis 15
194, Ρώμη
Ιταλία
Ιστοσελίδα:
Social:

Foro Italico University of Rome : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Foro Italico University of Rome κατατάσσεται στη θέση #73 σε Ιταλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 100 πανεπιστημίων σε Ιταλία.

Το Foro Italico University of Rome κατατάσσεται #8 σε Ρώμη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 19 πανεπιστήμια σε Ρώμη.

Το Foro Italico University of Rome συγκαταλέγεται σε Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - EMEA - Europe, the Middle East and Africa, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 5 κατατάξεις του Foro Italico University of Rome.

Το Foro Italico University of Rome έφτασε #388 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - EMEA - Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Foro Italico University of Rome.

Το Foro Italico University of Rome κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #1154 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Medical and Health Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Foro Italico University of Rome.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Foro Italico University of Rome κατατάσσεται #8 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Ρώμη και #73 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ιταλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Foro Italico University of Rome.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Foro Italico University of Rome κατατάσσεται #73 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ιταλία και Sapienza University of Rome κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Ρώμη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.