Federal University of Alfenas (Federal University of Alfenas) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Federal University of Alfenas
  • Μαρτίου 2024: Το Federal University of Alfenas κατατάσσεται 2740 σε από Scimago Institutions.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #2385.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Το Federal University of Alfenas κατατάσσεται 150 σε QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική από British Quacquarelli Symonds, UK.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #3899.

RUF Ranking de universidades

Social:

Federal University of Alfenas : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Federal University of Alfenas κατατάσσεται στη θέση #64 σε Βραζιλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 211 πανεπιστημίων σε Βραζιλία.

Το Federal University of Alfenas κατατάσσεται #1 σε Αλφένας στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Federal University of Alfenas συγκαταλέγεται σε RUF Ranking de universidades, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του Federal University of Alfenas.

Το Federal University of Alfenas έφτασε #68 σε RUF Ranking de universidades. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Federal University of Alfenas.

Το Federal University of Alfenas κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Φυσικές Επιστήμες. Κατατάσσεται #1500 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Biological Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Federal University of Alfenas.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Federal University of Alfenas κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Αλφένας και #64 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βραζιλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Federal University of Alfenas.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Federal University of Alfenas κατατάσσεται #64 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Βραζιλία και University of São Paulo κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.