Federal Foundation University of Rio Grande (Federal Foundation University of Rio Grande) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Federal Foundation University of Rio Grande
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Federal Foundation University of Rio Grande στη θέση 2255.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #1486.
  • Σεπτεμβρίου 2023: British Quacquarelli Symonds, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική με το Federal Foundation University of Rio Grande στη θέση 120.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Federal Foundation University of Rio Grande κατάταξη #2625.

RUF Ranking de universidades

1969
Διεύθυνση:
Avenida Itália Km 8
96201-90, Ρίο Γκράντε (Rio Grande)
Βραζιλία
Ιστοσελίδα:
Social:

Federal Foundation University of Rio Grande : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Federal Foundation University of Rio Grande κατατάσσεται στη θέση #56 σε Βραζιλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 211 πανεπιστημίων σε Βραζιλία.

Το Federal Foundation University of Rio Grande κατατάσσεται #1 σε Ρίο Γκράντε (Rio Grande) στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Federal Foundation University of Rio Grande συγκαταλέγεται σε RUF Ranking de universidades, US News: Best Global Universities, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS University Rankings BRICS, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings , κλπ. Δες τις 12 κατατάξεις του Federal Foundation University of Rio Grande.

Το Federal Foundation University of Rio Grande έφτασε #54 σε RUF Ranking de universidades. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Federal Foundation University of Rio Grande.

Το Federal Foundation University of Rio Grande κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Φυσικές Επιστήμες. Κατατάσσεται #189 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Marine Sciences & Technology). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Federal Foundation University of Rio Grande.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Federal Foundation University of Rio Grande κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Ρίο Γκράντε (Rio Grande) και #56 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βραζιλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Federal Foundation University of Rio Grande.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Federal Foundation University of Rio Grande κατατάσσεται #56 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Βραζιλία και University of São Paulo κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.