Emily Carr University of Art and Design (Emily Carr University of Art and Design) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο Τέχνης και Σχεδιασμού Emily Carr University of Art and Design (ECUAD) βρίσκεται στην πόλη του Βανκούβερ και είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το κράτος και ήταν παλαιότερα γνωστό ως Emily Carr Institute of Art and Design. Χρονολογείται από το 1925, το πανεπιστήμιο αυτό ήταν το πρώτο πανεπιστήμιο που προσέφερε επίσημα αναγνωρισμένα πτυχία που δημιουργήθηκαν αποκλειστικά για τους σπουδαστές των εικαστικών και παραστατικών τεχνών.

• Ιουλίου 2023:
  • Μαρτίου 2023:

Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Emily Carr University of Art and Design

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι μαθητές συχνά επισημαίνουν την ποιότητα των εγκαταστάσεων. Οι εγγεγραμμένοι εδώ μπορούν να περιμένουν μοντέρνα και εμπνευσμένη αρχιτεκτονική, συμπεριλαμβανομένων πλήρως εξοπλισμένων χώρων μελέτης, ακόμη και ένα skatepark.
  • Ένα ιδιαίτερα καλό πανεπιστήμιο για εικαστικούς καλλιτέχνες, με υψηλή κατάταξη από την QS World University Rankings.
  • Υπάρχει μια ποικιλία πτυχίων τέχνης για να διαλέξετε, συμπεριλαμβανομένων των Design, Fine Arts και Media Arts, με το Design και τις Fine Arts να προσφέρουν τη δυνατότητα να προχωρήσετε σε μεταπτυχιακό.

CONS

• Πολλοί μαθητές έχουν παραπονεθεί ότι οι καθηγητές είναι γενικά απρόσεκτοι και θα ήθελαν να λαμβάνουν πιο δυναμική υποστήριξη.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
1399 Johnston Street
V6H 3R9, Βανκούβερ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Undergraduate Studies at Emily Carr University
  • Graduate Studies at Emily Carr University of Art + Design
  • Alumni Stories | Jay Grandin + Leah Nelson

Emily Carr University of Art and Design : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Βανκούβερ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Emily Carr University of Art and Design κατατάσσεται στη θέση #79 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Emily Carr University of Art and Design κατατάσσεται #4 σε Βανκούβερ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Βανκούβερ.

Το Emily Carr University of Art and Design συγκαταλέγεται σε Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 2 κατατάξεις του Emily Carr University of Art and Design.

Το Emily Carr University of Art and Design έφτασε #7232 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Emily Carr University of Art and Design.

Το Emily Carr University of Art and Design κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #25 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Art & Design). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Emily Carr University of Art and Design.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Emily Carr University of Art and Design κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Βανκούβερ και #79 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Emily Carr University of Art and Design.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Emily Carr University of Art and Design κατατάσσεται #79 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of Toronto κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Βανκούβερ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.