Brighton and Sussex Medical School (Medical School, Brighton and Sussex) : Κατατάξεις

Η Ιατρική Σχολή του Brighton and Sussex (BSMS) συνεργάζεται με το Πανεπιστήμιο του Sussex και το Πανεπιστήμιο του Brighton για την παροχή διεπιστημονικών προγραμμάτων για θέματα Ιατρικής. Η κύρια προσφορά για τους προπτυχιακούς φοιτητές αυτής της σχολής είναι ένα πενταετές πτυχίο ιατρικής που επικεντρώνεται στην ανάπτυξη νέων ιατρών με τη χρήση των υπερσύγχρονων και σύγχρονων εγκαταστάσεών της, οι οποίες περιλαμβάνουν ανατομικά εργαστήρια, αίθουσες διαλέξεων και πολλά άλλα.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Medical School, Brighton and Sussex
  • Οκτωβρίου 2023: (Business and Economics), ενημέρωση. Το Medical School, Brighton and Sussex επιτυγχάνει θέση 301.
  • Σεπτεμβρίου 2023: THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Medical School, Brighton and Sussex επιτυγχάνει θέση 501.
  • Σεπτεμβρίου 2023: (Business, Management and Marketing), ενημέρωση. Το Medical School, Brighton and Sussex επιτυγχάνει θέση 29.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Δημοσίευση The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Business and Management). Θέση κατάταξης #10.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    THE Young University Κατατάξεις
    [Δημοσίευση 03 Ιουλίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

[Δημοσίευση 15 Σεπτεμβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Medical School, Brighton and Sussex

Φαρμακευτική The Guardian University League Tables by Subject
Ιατρική & Υγεία

Σχετικά με το Medical School, Brighton and Sussex

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι φοιτητές αυτής της ιατρικής σχολής έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε σημαντικές ιατρικές έρευνες για την καταπολέμηση μολυσματικών ασθενειών όπως η ελονοσία και η φυματίωση.
  • Οι σχολές προσφέρουν μια πρωτοβουλία απασχόλησης που ονομάζουν "Πρόγραμμα Εγγυημένης Συνέντευξης" (Guaranteed Interview Scheme), παρέχοντας μεγαλύτερη πιθανότητα μεταπτυχιακής απασχόλησης στους ιατρικούς κλάδους, ακόμη και για εκείνους τους μαθητές που δεν συγκεντρώνουν τους καλύτερους συνολικούς βαθμούς.
  • Περισσότερα από 40 αθλητικά σωματεία και συλλόγους για να ενταχθείτε, κάτι που δεν είναι τυπικό για τις ιατρικές σχολές . Αυτό δίνει στους σκληρά εργαζόμενους φοιτητές εδώ έναν τρόπο να χαλαρώνουν στην πανεπιστημιούπολη στον ελεύθερο χρόνο τους.

CONS

• Στην περίπτωση της πανεπιστημιούπολης του Μπράιτον, το κτίριο βρίσκεται μέσα στην ίδια την πόλη, προσφέροντας κοινωνικές ευκαιρίες και δραστηριότητες για όσους ζουν εκεί. Ωστόσο, οι φοιτητές που επιλέγουν να σπουδάσουν στην τοποθεσία του Sussex θα πρέπει να γνωρίζουν ότι η Ιατρική Σχολή του Sussex δεν βρίσκεται σε κεντρική τοποθεσία, καθώς χρειάζεται λίγο περισσότερο από μισή ώρα για να φτάσει κανείς στο κέντρο της πόλης με τα μέσα μαζικής μεταφοράς.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
BSMS Teaching Building
BN1 9PX, Μπράιτον
Αγγλία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Ghaith Al Najjar - a typical week at BSMS - Year 1
  • Hannah-Marie Culley - a typical week at BSMS - Year 1
  • Global Health at Brighton and Sussex medical School
  • Megan Harrison - My experience at BSMS
  • Jamie McCluskey - student spotlight
  • Ollie Pentz - my experience at BSMS

Medical School, Brighton and Sussex : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Μπράιτον:

Συχνές ερωτήσεις

Το Medical School, Brighton and Sussex κατατάσσεται στη θέση #95 σε Αγγλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 382 πανεπιστημίων σε Αγγλία.

Το Medical School, Brighton and Sussex κατατάσσεται #3 σε Μπράιτον στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 4 πανεπιστήμια σε Μπράιτον.

Το Medical School, Brighton and Sussex συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, THE Young University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE China Subject Ratings Overall Δες τις 8 κατατάξεις του Medical School, Brighton and Sussex.

Το Medical School, Brighton and Sussex έφτασε #48 σε THE Young University Κατατάξεις. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Medical School, Brighton and Sussex.

Το Medical School, Brighton and Sussex κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #10 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Medicine). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Medical School, Brighton and Sussex.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Medical School, Brighton and Sussex κατατάσσεται #3 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Μπράιτον και #95 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αγγλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Medical School, Brighton and Sussex.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Medical School, Brighton and Sussex κατατάσσεται #95 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αγγλία και University of Oxford κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Μπράιτον. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.