Autonomous University of Aguascalientes (Autonomous University of Aguascalientes) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Autonomous University of Aguascalientes
  • Μαρτίου 2024: Το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται 3767 σε από Scimago Institutions.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται 201 σε QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική από British Quacquarelli Symonds, UK.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Autonomous University of Aguascalientes επιτυγχάνει θέση 3074.
  • Ιουνίου 2023: Το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται 1201 σε QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων από British Quacquarelli Symonds, UK.

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική
    [Δημοσίευση 13 Σεπτεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Λατινική Αμερική
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    UniRank 4icu: 200 Κορυφαία Ισπανόφωνα Πανεπιστήμια στον Κόσμο
    [Δημοσίευση 11 Αυγούστου, 2022]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Σχετικά με το Autonomous University of Aguascalientes

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1973
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Boulevard Universidad 940, Edificio 1
20100, Ακουασκαλιέντες
Μεξικό
Ιστοσελίδα:
Social:

Autonomous University of Aguascalientes : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται στη θέση #34 σε Μεξικό σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 519 πανεπιστημίων σε Μεξικό.

Το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται #1 σε Ακουασκαλιέντες στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Ακουασκαλιέντες.

Το Autonomous University of Aguascalientes συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - Latin America, UniRank 4icu: Top 200 Spanish-Speaking Universities in the World, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του Autonomous University of Aguascalientes.

Το Autonomous University of Aguascalientes έφτασε #167 σε UniRank 4icu: 200 Κορυφαία Ισπανόφωνα Πανεπιστήμια στον Κόσμο. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Autonomous University of Aguascalientes.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Ακουασκαλιέντες και #34 μεταξύ πανεπιστημίων σε Μεξικό. Δες όλες τις κατατάξεις του Autonomous University of Aguascalientes.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Autonomous University of Aguascalientes κατατάσσεται #34 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Μεξικό και National Autonomous University of Mexico κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Ακουασκαλιέντες. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.