Agricultural University of Hebei (Agricultural University of Hebei) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Agricultural University of Hebei
  • Μαρτίου 2024: Το Agricultural University of Hebei κατατάσσεται 1606 σε από Scimago Institutions.
  • Δεκεμβρίου 2023: Νέα έκδοση του . Agricultural University of Hebei κατάταξη #1239.
  • Οκτωβρίου 2023: ShanghaiRanking Consultancy : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από (Textile Science and Engineering) με το Agricultural University of Hebei στη θέση 76.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Agricultural University of Hebei επιτυγχάνει θέση 2222.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια

Social:

Agricultural University of Hebei : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Agricultural University of Hebei κατατάσσεται στη θέση #232 σε Κίνα σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 732 πανεπιστημίων σε Κίνα.

Το Agricultural University of Hebei κατατάσσεται #2 σε Μπαοντίνγκ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 4 πανεπιστήμια σε Μπαοντίνγκ.

Το Agricultural University of Hebei συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, BCUR Best Chinese Universities Ranking - ShanghaiRanking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 8 κατατάξεις του Agricultural University of Hebei.

Το Agricultural University of Hebei έφτασε #183 σε BCUR Κατάταξη με τα Καλύτερα Κινεζικά Πανεπιστήμια - ShanghaiRanking. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Agricultural University of Hebei.

Το Agricultural University of Hebei κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Γεωργία. Κατατάσσεται #76 σε (Food Science & Technology). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Agricultural University of Hebei.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Agricultural University of Hebei κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Μπαοντίνγκ και #232 μεταξύ πανεπιστημίων σε Κίνα. Δες όλες τις κατατάξεις του Agricultural University of Hebei.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Agricultural University of Hebei κατατάσσεται #232 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Κίνα και Tsinghua University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Μπαοντίνγκ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.