Adventist University of Health Sciences (Adventist University of Health Sciences) : Κατατάξεις

Το AdventHealth University (AHU) είναι ένα ίδρυμα των Αντβεντιστών της Έβδομης Ημέρας που αφιερώνεται ειδικά στην εκπαίδευση στον τομέα της υγειονομικής περίθαλψης και εδρεύει στο Ορλάντο της Φλόριντα. Το πανεπιστήμιο συνδέεται επίσημα με το εκπαιδευτικό σύστημα των Αντβεντιστών της Έβδομης Ημέρας, το οποίο είναι το δεύτερο μεγαλύτερο χριστιανικό σχολικό σύστημα στον κόσμο. Η πανεπιστημιούπολη του Ορλάντο βρίσκεται ακριβώς ανάμεσα στη λίμνη Winyah και τη λίμνη Estelle, οπότε οι φοιτητές έχουν πολλές επιλογές για έναν χαλαρό περίπατο μεταξύ των μαθημάτων.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Adventist University of Health Sciences
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #5821.
  • Νοεμβρίου 2021: Το Adventist University of Health Sciences κατατάσσεται 699 σε Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι) από Payscale .
  • Νοεμβρίου 2021: Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care), ενημέρωση. Το Adventist University of Health Sciences επιτυγχάνει θέση 120.
  • Νοεμβρίου 2021: Δημοσίευση Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο). Θέση κατάταξης #630.

Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη
    Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Adventist University of Health Sciences

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Ιατρική & Υγεία

Σχετικά με το Adventist University of Health Sciences

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Σε όλους τους τομείς, οι μαθητές στο AHU συμφωνούν ότι το προσωπικό νοιάζεται για τους μαθητές του, καθώς βεβαιώνονται ότι όλοι οι μαθητές είναι έτοιμοι να προχωρήσουν στην επόμενη ενότητα πριν συνεχίσουν.
  • Το AHU ειδικεύεται στην εκπαίδευση στον τομέα της υγειονομικής περίθαλψης, και θα μπορούσε να είναι η κατάλληλη επιλογή για τους φοιτητές που αναζητούν μια καριέρα στον τομέα αυτό.
  • Ως δυνητικά σημαντικός παράγοντας για τους θρησκευόμενους φοιτητές, το AHU είναι ένα χριστιανικό πανεπιστήμιο, και έχει τη φήμη ότι παρέχει στους φοιτητές του μια καλή αίσθηση κοινότητας.

CONS

• Μια κοινή γνώμη των φοιτητών είναι ότι τα δίδακτρα είναι υψηλά.
  • Η φοιτητική εστία θα μπορούσε να βελτιωθεί σημαντικά, σύμφωνα με τους φοιτητές, οι οποίοι λένε ότι δεν είναι πολύ άνετη.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
671 Winyah Drive
32803, Ορλάντο
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Sergio, AHU Student - Associate of Science in Radiography
  • ADU Graduate Student Testimonials
  • Student Stories | Gabriela Meneses

Adventist University of Health Sciences : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Ορλάντο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Adventist University of Health Sciences κατατάσσεται στη θέση #418 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Adventist University of Health Sciences κατατάσσεται #2 σε Ορλάντο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Ορλάντο.

Το Adventist University of Health Sciences συγκαταλέγεται σε Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 4 κατατάξεις του Adventist University of Health Sciences.

Το Adventist University of Health Sciences έφτασε #630 σε Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο). Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Adventist University of Health Sciences.

Το Adventist University of Health Sciences κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #120 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Adventist University of Health Sciences.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Adventist University of Health Sciences κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Ορλάντο και #418 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Adventist University of Health Sciences.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Adventist University of Health Sciences κατατάσσεται #418 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Ορλάντο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.